reklamı kapat

En Üst Kademedeki Kripto Para Borsaları Belirlendi!

CryptoCompare'in kripto para borsaları hakkındaki raporu yayımlandı.
20:17
18 Temmuz 2020

CryptoCompare isimli kripto para derecelendirme şirketi, uzunca bir süreden beri kripto para borsalarını değerlendirdiği düzenli bir rapora da sahip. CryptoCompare uzmanları bu çalışmalarında çeşitli kripto para borsalarını güvenlik, yasal ve regülasyonlarla ilgili konular, KYC/işlem riskleri, projenin arkasındaki takım, veri yönetimi, piyasa kalitesi, alım satım teşvikleri ve olumsuz olaylar açısından değerlendirmekte.

Lider Üç Kripto Para Borsası Belli Oldu

CryptoCompare tarafından yayınlanan en son rapor ise 2020 yılının ikinci çeyreğini temel alıyor. Nisan ayından Haziran ayına kadar olan dönemde yaşanan etkinlikleri ve gelişmeleri değerlendiren CryptoCompare, dönemin en üst düzey üç kripto para borsasının Gemini, Coinbase ve Kraken olduğunu açıkladı.

CryptoCompare buna ek olarak listedeki kripto para borsalarının sadece %15’inin borsaya yatırılan kripto paraları soğuk depolama cüzdanlarında tuttuklarını ifade ederek korkutucu bir istatistik de açıkladı.

Lider üç kripto para borsası Gemini, Coinbase ve Kraken olarak açıklanırken bunun devamında A yani en üst düzey notu alan diğer borsaların Bitstamp, Binance ve Bitfinex olduğu vurgulandı. Merkeziyetsiz borsalarda ise lider platformun Binance DEX olduğu belirtildi. Bunun devamında Switcheo, IDEX, DDEX ve Uniswap’ın geldiği görülüyor.

Birçok kripto para borsası artık neredeyse benzer hizmetler sunmaya başlasa da güvenlik açısından hangi borsanın seçileceği kesinlikle büyük bir önem taşıyor. 2020 yılında hacklenen kripto para borsalarının sayısı nispeten az olsa da bunların yeniden artışa geçmesi mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.