reklamı kapat

“En Ucuz” Kripto Para Borsaları Hangileri?

En düşük işlem ücreti yüzdesine sahip olan kripto para borsaları hangileri?
23:00
26 Nisan 2020

Kripto para yatırımcıları hangi borsanın doğru olacağına karar verirken güvenlik ve likidite gibi unsurların yanı sıra işlem ücretleri konusunda hangisinin daha hesaplı olduğunu da hesaba katıyorlar. The Block tarafından yayınlanan güncel bir araştırmaya göre ise üç kripto para borsası en ucuz olma konusunda liderliği paylaşıyorlar.

İşte En Ucuz Kripto Para Borsaları

The Block‘un araştırmasına göre Binance US, FTX, OKCoin ve Poloniex kripto para borsaları şu an komisyonlar konusunda en ucuz kripto para borsaları konumunda. Yukarıdaki kripto para borsalarının alım satım işlem ücretlerinin diğerlerine kıyasla en düşük olduğu görülüyor.

Detaylı inceleme yapıldığında ise FTX kripto para borsasının bireysel yatırımcılar için en ucuz platform olduğu ortaya çıktı. FTX yeni bir kripto para borsası olmasına rağmen ardı ardına verdiği müjdeler ve şimdi de en ucuz borsalardan birisi olması ile gerçekten önemli bir çıkış yakalamış gibi gözüküyor. Binance’in ABD içerisindeki iştiraki Binance US ve OKCoin borsaları ise kurumsal yatırımcılar için en ucuz borsa konumunda. Borsaların işlem ücretlerindeki bu farkın temel nedeni ise piyasa yapıcı ve piyasa alıcı ücretlerinde görülen değişimler olarak biliniyor.

Coinbase, bitFlyer EU, Bitstamp ve Gemini kripto para borsaları ise spot kripto para platformları arasındaki en pahalı borsalar olarak görülüyorlar. Coinbase, Bitstamp ve Gemini’nin özellikle bireysel yatırımcılar için pahalı olduğu görülüyor.

Yukarıdaki tabloya da bakıldığında piyasa yapıcı (maker) ve piyasa alıcı (taker) için olan işlem ücretleri yüzdesinin yatırılan miktara göre değişiklik gösterdiği görülebiliyor. Bir zamanlar en ucuz kripto para borsası olan Binance ise şimdi pahalı borsalar arasında yerini almış gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.