X

En Popüler 29 Altcoin! Son Günlerin En Trend Kripto Paraları!

Son günlerin en fazla konuşulan 29 altcoini!
18:00
16 Eylül 2021

Gündem, yeni teknolojiler ve gelen haberlere bağlı olarak dönemsel şekilde bazı kripto paralar daha fazla öne çıkıyor. NFT ve DeFi yapılarının hayatımızda yer etmesiyle birçok yeni altcoin ile tanıştık. Yeni projeler, yeni tokenlar ve hatta yeni borsalar kripto para yatırımcılarının hayatına dahil oldu. Bugün yakın zamanda trend olan 29 farklı altcoini inceleyeceğiz.

Solana (SOL)

Yaklaşık 2 aydır Solana (SOL) fiyatı ciddi anlamda artış gösterdi. Kabaca 10 kat artan fiyat birçok yatırımcının da ilgisini çekti. Üstelik Solana (SOL) ağı günlük işlem miktarı açısından en aktif blockchaindir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Geliştiriciler ve yatırımcılar artan Ethereum işlem ücretlerinden kaçabilmek için Solana (SOL) ağına yöneliyor. Hatta birkaç gün önce aşırı talep karşısında ağda bazı sorunlar çıktı ve kısa süreliğine kapalı kaldı. DeFi ve NFT yakın zamanda daha fazla adını duyduğumuz iki farklı alan üstelik Solana (SOL) ağı bu içi yapıyı da tam bir şekilde destekliyor. Geliştiriciler DeFi platformlarını daha cazip olması sebebiyle SOL ağında kuruyor.

Plant Vs Undead (PVU)

Binance Smart Chain ağında geliştirilen BEP-20 PlantVsUndead (PVU) token peki ama neden trend listesine girdi? Elbette bunun sebebi NFT’ye artan talep ve projenin bu alanda faaliyet gösteriyor olmasıdır.

Plant Vs Undead (PVU) BSC ağında çalışan bir oyundur. Çiftlik simülasyonu ve savunma seçenekleri bulunan oyunda PVU kazanabiliyorsunuz. Yeni bir oyun konsepti getiren proje oyuncular NFT kazandırıyor. Bitkileriniz ve diğer eşyalarınızı NFT olarak tutabiliyorsunuz. Elbette NFT’lere artan talep bu uygulamanın da popüler hale gelmesini sağladı.

Popüler 27 Altcoin

Diğer trend altcoinler ise ağırlıklı olarak NFT ve DeFi sayesinde besleniyor. Sırasıyla diğer projeleri aşağıda görüyorsunuz.

  • Fantom (FTM): DeFi platformudur
  • dYdX: İnanılmaz derecede fiyatlama yapan merkezsiz DeFi platformu, airdrop ile binlerce kişiye 50.000 dolara yakın token dağıttı. Yanlış duymadınız kişi başı kazanç 50.000 doları buldu.
  • Binance Coin (BNB): Binance borsasının yerel kripto parası, genellikle trend listelerinin ilk 10’unda bulunuyor.
  • Sunny Coin (SUN): Solana (SOL) ağında desteklenen DeFi protokolüdür.
  • Smooth Love Potion (SLP): Axie Infinity platformunda oyun oynayarak kripto varlık kazanmanıza imkan tanır.
  • Star Atlas (ATLAS): Yakın zamanda ciddi fiyatlama yapan bir projedir, Star Atlas projesinin yerel tokenidir.
  • Avalanche (AVAX): Ethereum ve Solana ağlarına rakip bir projedir. Kurucusu bir Türk’tür ve ekosisteminde her alanda çok sayıda başarılı proje bulunuyor.
  • Slimcoin (SLM): Solarium platformunun yerel tokenidir.

Kalan 20 proje ise sırasıyla UTK, RAY, URUS, SBR, SRM, HERO, ALGO (yeni popüler olanlardan), ETH, JOE, MATIC, ADA, ONE, FTT, ADAPAD, LUNA, VRA, AXS, MINA ve SHIB’tir. Güncel trend kripto varlıkları takip ederek hangi projelerin daha yoğun ilgi gördüğünü anlayabilirsiniz. Bu liste sosyal medya hareketliliği, haberler, gündemde yer edinme miktarı ve aniden artan hacimlerle hazırlanmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar