X


En Büyük Altcoin Ethereum, 4.000 Dolar Hedefinde Hangi Aşamada? ETH Grafikleri

ETH boğaları, 3.300 dolarlık barajı aşma girişimlerinde bulunsalar da seviye henüz kırılamadı.
22:00
21 Ağustos 2021

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), kritik bir direnç seviyesinde işlem görüyor. ETH boğaları, 3.300 dolarlık barajı aşma girişimlerinde bulunsalar da seviye henüz kırılamadı. Ethereum, lideri takiben fiyat seyrini sürdürüyor.

Ethereum Kritik Seviyede

En büyük altcoin Ethereum, London Hard Fork’unun ardından 3.000 dolarlık barajı aşmış ve hedef tazelemişti. Lider kripto para Bitcoin‘in 50.000 sınırına dayanması ile rotayı yukarı kıran ETH, 3.300 dolarlık seviye ile mücadele ediyor.

ETH’nin bu seviyeyi aşması fiyatı 3.500 dolar bandına taşıyacaktır. Ardından izlenmesi gereken direnç seviyeleri 3.750 dolar ve 4.000 dolar olmalıdır. ETH, yaklaşık 3 ay önce 4.362 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. EIP-1559 güncellemesi ile yakılan ETH’lerin boyutu da önemli seviyelere yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum rallisi, kritik bir dönemeçte konumlanırken uzmanlar bu alanda gösterilen performansın belirleyici rol oynayacağını belirtiyor. 3.300 doların aşılamaması durumunda olası bir satış baskısında 3.000 dolarlık seviye korunmalıdır. Bu seviyenin kaybedilmesi 2.500 dolara kadar görülen düşüşlerin tetikleyicisi olabilir.

Ethereum Grafikleri

Ethereum’un günlük grafik verilerine göre RSI aşırı alım bölgesinden aşağı hareket ederken 69 seviyesinde bulunuyor. MACD yükselişin ardından bir duraksamaya işaret ederken Momentum göstergesi artış trendinin ardından görülen sert düşüşün toparlanma evresinde konumlanıyor.

ETH grafikleri, zincir içi verileri, uzman görüşleri, topluluk beklentileri ele alındığında uzun vadede yükseliş trendi açıkça görülse de kısa vadede 3.300 dolarlık kilit seviye gözleniyor.

Ethereum, gün içerisinde 3.250 doların üzerindeki seyrini sürdürürken önemli bir fiyat hareketi sergileyemedi. BTC‘nin hareketli saatler yaşadığı dakikalarda sessiz kalan ETH, 3.300 dolar için güç topluyor. Ethereum fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.264 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar