X

Elon Musk’ın Tweet’i Dogecoin’i Kurtaramadı: DOGE Geriliyor!

Dogecoin hem fiyat açısından hem piyasa değeri açısından gerilemeye devam ediyor. DOGE 9. sıraya kadar geriledi.
11:07
14 Eylül 2021

Yaşanan son fiyat hareketlerinin arkasından proof-of-work Blockchain platformu Polkadot’un kripto para birimi DOT, 2021 yılının en popüler kripto paraları arasında yer alan Dogecoin’i (DOGE) piyasa hacmi sıralamasında geride bıraktı.

Polkadot ve Dogecoin

CoinMarketCap’ten elde edilen bilgilere göre Polkadot şu anda 35,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8. en büyük kripto para konumunda yer alırken Dogecoin 31 milyar dolarlık piyasa değeri ile 9. en büyük kripto para konumunda yer alıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Dogecoin gibi Polkadot da 2021 yılındaki performansı ile adından sıkça bahsettirmişti. Ancak DOGE Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimlerin desteğini arkasına alarak çok daha büyük artışlar kaydetti ve DOT’u geride bıraktı.

Pek çok analist Dogecoin’in eninde sonunda düşüşe geçeceğini ve sıralamadaki yerini de kaybedeceğini ifade ediyordu. Nitekim görünüşe göre analistlerin tahminleri tutuyor gibi görünüyor. DOGE son zamanlarda kan kaybediyor ve diğer kripto paralar DOGE’yi geçiyor.

Musk da DOGE’yi Kurtaramadı

Tesla CEO’su Elon Musk Shiba Inu cindi köpeğinin fotoğrafını Twitter’dan paylaşmış ve bu paylaşım ile Floki Inu (FLOK) fiyatı büyük bir artış yaşamıştı. Ancak Musk’ın paylaşımı bu sefer Dogecoin’e yaramamış gibi görünüyor.

Dogecoin fiyatı bu paylaşım sonrasında herhangi bir artış yaşamadı ve bu da Elon Musk’ın Dogecoin üzerindeki etkisinin azaldığı yönünde yorumlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar