Reklam

Elon Musk’ın Tweet’i Bu Şaka Kripto Paralara Artış Trendi Getirdi

Shiba Inu ve Moon Rabbit, Elon Musk etkisi ile yükseldi.
15:59
18 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Milyarder iş insanı Elon Musk, gece geç saatlerde attığı tweet ile Shiba Inu (SHIB) ve Moon Rabbit (AAA) fiyat artışını tetikledi. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şaka kripto para birimleri ile ilgili manipülasyon tweet’leri atmaya devam ediyor. İnsanlar Musk’ın paylaşımından yola çıkarak bazı şaka kripto paralara yoğun ilgi gösterdi.

Elon Musk Tekrar Sahnede

En popüler ikinci şaka kripto para Shiba Inu (SHIB), Musk’ın tweet’inin ardından %15’lik artış kaydetti. Bunun yanı sıra Moon Rabbit (AAA) adlı bir kripto para da büyük volatilite gördü. Ünlü girişimci Elon Musk, şaka kripto paralara atıfta bulunan bir çizim ile roket figürünü Twitter’da paylaştı.

Elon Musk’ın gönderisinin akabinde Moon Rabbit (AAA), %58’lik bir fiyat hareketi kaydetti. Gün içerisinde 0.0017 dolardan 0.0027 dolara tırmanan kripto para, Elon Musk etkisi ile piyasaya sürülmesinden itibaren bu yana en büyük ilgiyi gördü. Musk’ın tek tweet ile artış hareketi tetikleyicisi olması, kripto para katılımcıları tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmasına yol açmıştı.

Daha önce de görüldüğü üzere Elon Musk’ın şaka kripto paralar üzerindeki etkisi oynaklık oranlarının aşırı derecede fırlamasına neden oluyor. Hatta birçok kesim manipülasyonla suçladığı Musk’ı dava etti.

Dogecoin

En popüler şaka kripto para Dogecoin (DOGE), Elon Musk radarına girmesinin ardından yükseliş eğilimini başlatmıştı. Yüzlerce kat artan fiyatın sorumlusu olarak Elon Musk gösterilirken DOGE, ekosistemini geliştirmek adına birkaç önemli adım attı.

Vitalik Buterin’in Dogecoin Vakfı’na dahil olması, blok zinciri geliştirmeleri, Elon Musk’ın katkıları ile artış trendi arayan DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.25 dolardan alım satım işlemi görüyor. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar