Başarılı İş İnsanı Mike Novogratz, Ripple (XRP) Hakkında Konuştu

Geçtiğimiz dönemlerde XRP'yi eleştiren Mike Novogratz, zamanla bakış açısını değiştirdi.
16:41
18 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, medyaya yansıyan son röportajında XRP ile ilgili bazı gözlemlerini aktardı. Popüler kripto para Ripple (XRP) hakkında görüşlerini paylaşan Novogratz önemli konulara değindi.

Mike Novogratz’ın XRP Görüşleri

Geçtiğimiz dönemlerde XRP’yi eleştiren Mike Novogratz, zamanla bakış açısını değiştirdi. Novogratz, bunu kripto para piyasası katılımcılarının esnek perspektifine dayandırdı. Milyoner girişimci, XRP‘nin Ripple ile SEC arasındaki davanın akabinde birtakım borsalardan delist edilmesinden bahsetti. Davanın etkisiyle %60’ın üzerinde değer kaybı yaşayan XRP, hızlı toparlanma ile mücadele mentalitesini benimsedi.

XRP henüz ATH seviyesinin %72 gerisinde olsa da büyük düşüşün ardından iyi bir toparlanma evresinde bulunuyor. XRP, SEC davasına bağışıklık kazanma yolunda ilerlerken bazı borsalar, relist ihtimallerini masada bulunduruyor. XRP hali hazırda Rakuten gibi bazı dev borsalarda tekrar listelendi. Bununla birlikte Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, SEC’in XRP fiyat hareketini bastırmayı başaramadığına inanıyor.

XRP Topluluğu

XRP topluluğu Ripple ile SEC davasına amici curiae (mahkemenin dostları) olarak dahil olmayı başardı. Ancak üçüncü taraf olarak sanıkların dava sürecine doğrudan katılması reddedildi. Bazı topluluk üyeleri, fiyat hareketinin birtakım gelişmelerle bastırıldığına inanıyor.

Nisan ayında Novogratz, XRP‘nin yalnızca bir ayda dört kat fiyat artışı kaydetmesinin akabinde XRP rallisinin bir anlam ifade etmediğini tweet’lemişti. Topluluğun yoğun eleştirilerine maruz kalan Novogratz, XRP ordusunu çılgın komplo teorisyenleriyle karşılaştırmıştı.

XRP, 1 doların üzerindeki seyrini sürdürürken momentum eksikliği ile mücadele ediyor. XRP fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.08 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar