X


Elon Musk, Dünyaca Ünlü Hacker Grubuna Kafa Tuttu: Musk ve Anonymous Arasında Neler Yaşandı?

Elon Musk, Anonymous hakkında tweet'ledi.
15:38
14 Haziran 2021

Başarılı iş insanı Elon Musk, bu sefer de dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous hakkında tweet’ledi. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiaya göre Anonymous, Elon Musk’ı kripto para piyasasını manipüle ettiği için tehdit etmişti.

Tesla CEO’su, Anonymous’a Yanıt Verdi

Elon Musk, Anonymous ile ilgili bir meme paylaşarak ünlü hacker grubu ile dalga geçti. Anonymous, iddialara göre Elon Musk’ı kripto para manipülasyonu nedeniyle uyarmıştı. İddialara göre Anonymous, Elon Musk’a şu uyarılarda bulundu: “Geçtiğimiz birkaç yılda, milyarderler sınıfında büyük saygı görmeye başladınız. Elektrikli arabalar ve uzay araştırmalarıyla dolu bir dünyada yaşamak isteyen insanların arzularından yararlandınız. Artık insanlar seni ilgi bekleyen bir narsist zengin olarak görmeye başladı.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu videonun ardından Anonymous grubu Elon Musk’a tehditler savuran video ile bir ilgisi bulunmadığını açıkladı. Ancak buna rağmen dünyaca ünlü grup, Elon Musk’ın alaycı paylaşımına “Elon Musk bir sahtekar mı? Hadi bunu öğrenelim” yanıtını verdi. Ünlü milyarder Elon Musk’ın buna yanıt verip vermeyeceğini ise merak konusu.

Elon Musk ve Bitcoin İlişkisi

Günün erken saatlerinden Elon Musk, madencilik operasyonlarının çevre dostu haline gelmesi ile Tesla’nın Bitcoin’i tekrar ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıkladı. İlgili tweet, Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin’i ödeme yöntemlerinden çıkarmasının bir ay sonrasında geldi. Milyarder ismin tweet’leri kripto para fiyatlarının seyrini önemli derecede etkiliyor. Elon Musk’ın tweet’i ile 35.000 dolar seviyelerinden seyreden Bitcoin, 39.000 dolar seviyesinde sıçradı ve 40.000 dolar barajına dayandı. Son dönemdeki gelişmeler ile birlikte toparlanma aşamasında giren lider kripto para, Musk’ın tweet’i ile kısa sürede %10’un üzerinde artış kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar