Eğer Bu Olursa Fiyatı Uçabilir! Gündemdeki Altcoine Dikkat!

Önceki aylarda çok ciddi kazançlar elde etmişti. Şimdi yeniden harekete geçebilir. Kısa vadede iyi kazanç fırsatı vadediyor.
18:17
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında bu altcoin çok ciddi artışlar yaşamıştı ve şimdi yeniden hareketlendi. Temmuz ayında gerçekleşen Merge öncesinde ani fiyat artışları yaşayan kripto para ilerleyen saatlerde duruma bağlı olarak %10’un üzerinde artış yaşayabilir. Peki bu artışı tetikleyecek olan şey ne? Yatırımcıları neler bekliyor?

Kripto Paralar Son Durum

Tether Hakimiyeti, altcoinlerde yaşanan artışların da bir sonucu olarak bir süredir düşüyor. Elindeki stablecoinler ile kripto para almaya başlayan yatırımcılar fiyatların %10’u artan yükselişler yaşamasına neden oldu. Ancak son gelen istihdam verileri Fed’in istediği şekilde değildi ve bu durum yükselişleri de sınırlandırdı. Altcoinlerin geneli için son toparlanma bir boğa tuzağı olabilir.

Bitcoin henüz 17.000 dolar sınırını aşamadı. Dün gelen FOMC tutanakları da piyasada yükselişi tetikleyebilecek cinsten değildi. Yatırımcıların artan iyimserliği 2023 yılında kesin biçimde indirim olmayacağını söyleyen Fed üyelerinin açıklamalarıyla sönüyor. Üstelik bugün açıklama yapan bir Fed üyesi 2024 yılına kadar faiz artışlarının devam edeceğini söyledi. Peki ya resesyon? Ona pek ihtimal vermiyorlar. Eğer Fed bir sürprizle karşılaşırsa hızlı hareket edip yeniden faizleri düşürmek zorunda kalacak.

Lido Finance (LDO)

Lido‘nun yerel tokenı şimdiden yükselişe geçti. Önümüzdeki bir ya da iki gün içinde önemli bir direnç seviyesi aşılırsa daha fazla kazanç elde edilebilir. Kasım ayı başındaki adil değer boşluğu dolduruldu ve LDO daha da yükselebileceğini gösteriyor. Kasım 2022’deki fiyat çöküşü sırasında LDO Coin 1,85 dolardan 0,93 dolara düştü. ibonacci geri çekilme seviyeleri bu harekete göre çizildi. Token son iki ayın çoğunu 1,18 dolar altında geçirdi, ancak bu durum geçen hafta değişti. Ocak ayının başında LDO 0,95 seviyesinde konsolide oldu.

Ocak ayının başlarında, işlem hacmi büyük bir artış gösterdi ve OBV’nin de gösterdiği gibi yoğun bir alım baskısı yaşandı. RSI da yükseliş momentumunu göstermek için nötr 50 işaretinin üzerine çıktı. LDO, 1 Ocak’taki en düşük seviyesinden 4 Ocak’taki 1,45 dolarlık zirvesine kadar yaklaşık %53,7’lik bir kazanç elde etti. Ralli, fiyatın Kasım ayında gördüğü düşüş sırasında grafiklerde kalan adil bir değer boşluğuna ulaştı.

OI son iki günde daha da yükseldi. Ayıların üstünlüğü ele geçirdiğine dair bir sinyal, OI’de bir düşüş ve LDO için 1,24 doların altına inmek olacaktır. Bunun yerine, token 1,47 aşabilirse ilk hedefi 1,64 dolar olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar