reklamı kapat

“Eat BCH” İnsanların Hayatını Kolaylaştırıyor

4 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Venezuela’da kendilerine “Eat BCH” diyen bir hayır kurumu, vatandaşları ve çocukları besliyor. İsminde de anlaşılacağı gibi kurum, ülkenin sorunlu ekonomisinde açları ve çocukları beslemek için Bitcoin Cash bağışı topluyor ve şimdide oldukça çok bağış toplamış durumdalar. Bu bağışlar, ihtiyacı olanlar için eşler arası elektronik nakit sisteminin (P2P) ne kadar kusursuz olduğunun kanıtı niteliğinde.

“Eat BCH” Venezuelalılara Bitcoin Cash İle Yardım Ediyor

Venezuela ekonomisi, işsizlikle, yüksek enflasyonla ve çalkantılı piyasa tarafından işgal edilmiş durumda. Ülkenin para birimi Bolivar o kadar değersiz ki insanlar artık onu paradan bile saymıyorlar. Durum böyle olunca vatandaşlar kripto paraların bölge halkına yardımcı olabileceğini fark ettiler. Dünyanın dört bir yanından ülkeye kripto para bağışı geliyor. Ayrıca vatandaşlar da kripto para madenciliği yapıyor.

Şu anda ise kendilerine “Eat BCH” diyen bir hayır kurumu, ekonomi konusunda zor zamanlar geçiren Venezuelalılara yardım ediyor. Kurum birkaç aydır BCH bağışı topluyor ve topladığı bu parayı bölge halkına yiyecek almak için kullanıyor. Üç aydan fazla süredir kurumun Twitter temsilcisi her gün çocukların ve ihtiyacı olanların gereken yardıma ulaştığına dair fotoğraflar paylaşıyor. Bu yardımların tamamının ise BCH ile alındığını belirtiyor.

“Eat BCH” ise BCH topluluğuna olan teşekkürlerini, “Bizim eşten eşe nakit sisteminden yemeğe uzanan bir zincirimiz oldu.” sözleriyle dile getiriyor.

BCH Bağışları Venezuelalıların Hayatlarını Kolaylaştırıyor

Bu faaliyet, kripto paraların ekonomik yaptırımları nasıl esnettiğini, bankacılık engellemelerini nasıl ortadan kaldırdığını ve insanların hayatını nasıl kolaylaştırdığını açıkça önümüze seriyor.

“Eat BCH” takipçilerine şu açıklamayı yapıyor;

Bu proje sadece kripto paralarla neler yapılabileceğini değil aynı zaman BCH topluluğunun ne kadar cömert olduğunu da gösterdi. Annelere yardım paketlerini ulaştırıyoruz. Bu kadınların bakmakla yükümlü oldukları en az bir çocukları var ve BCH yardımları hayatlarını gerçekten çok kolaylaştırdı. Hepinize teşekkür ediyorlar.

Şimdiye kadar kurumun topladığı bağış 8 BCH’yi geçti ve kurum yaptığı yardımları da belgeledi. 8 BCH çok büyük bir para gibi görünmeyebilir ama 100 dolar bile Venezuela’daki bir grup insanın beslenmesine yardımcı olacak büyüklükte. BCH topluluğu sayesinde bölgedeki insanlar, taze yiyeceklerle beslenmeye başladıklarını söylüyorlar.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER