reklamı kapat

Ünlü Bilgisayar Programcısı McAfee Tek Bir Tweet İçin 105 Bin Dolar İstiyor

12:00
4 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

McAfee antivirüs programının geliştiricisi, bilgisayar programcısı John McAfee’nin geçtiğimiz aylarda kripto para yatırımcılarının başına dert olan paylaşımlarının devamı için tweet başına 105 bin dolar istiyor.

Geçtiğimiz hafta McAfee Crypto Team ekibi, ve tanıtım tweetleri hakkında açıklamalarda bulunan McAfee, ekibini ” pazarlama ajansı” olarak tanımlıyor. McAfee sosyal medya hesabında yaptığı anketlerden elde ettiği verilere göre 259 bin takipçisinin %50’sinden fazlası kripto para yatırımcısı, 224 bin kişinin oy kullandığı diğer bir ankete göre ise takipçileri 4.48 milyar dolarlık kripto para yatırımına sahip.

McAfee’nin Twitter üzerinden başlattığı Coin of Day trendi

72 yaşındaki yazılımcı  komik bir şekilde 810 bin takipçili hesabından yaptığı paylaşımlar için her bir takipçisi başına $0.13’den fazla almadığını ifade ediyor. Bununla birlikte McAfee sadece gerçekten inandığı proje ve ürünlerin reklamını yaptığını öne sürdü.

McAfee son dönemlerdeki kripto para ve ICO’ları teşvik eden paylaşımları için soruların yöneltildiği bir röportajda şu açıklamalarda bulunmuştu;

Kesinlikle bana ödeme yapmak istediklerini söyleyebilirim. Kendi finansal işlemlerim hakkında konuşmayacağım fakat bu sahneyi ben kurdum ve bu benim işim ayrıca herkes bir işe sahip olmalı. Alınmayın ama aslında bu soruları sormak bile çok kabaca.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.