X


Düşüşlere Rağmen Ünlü CTO’dan Çok Yüksek Bitcoin (BTC) Tahmini!

Bitcoin her ne kadar düşüyor olsa da analistler hala yüksek fiyat beklentilerini sürdürüyor. 
15:00
11 Aralık 2020

Kripto piyasası veri toplayıcısı Glassnode’un CTO’su Rafael Schultze-Kraft yaptığı bir açıklama ile büyük düşüşler yaşadığımız günlerde pozitif bir bakış açısı sundu. CTO’ya göre, birçok Bitcoin piyasa göstergesi büyük yükseliş sinyalleri veriyor ve fiyatlar bu göstergelere göre 10 kattan daha fazla artabilir.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Schultze-Kraft, şu anda 2017’nin başında olduğu seviyelerde seyreden çok önemli göstergeler olduğunu dile getirdi.

Göstergelerdeki Hedef: 200.000 Dolar

CTO yaptığı açıklamalarda 6 göstergeyi ele aldı. Bu göstergelerin 5 tanesi Bitcoin’in 200.000 doların üzerine çıkacağını gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Schultze-Kraft, göstergelerin her birini 2017 yılında hareket ettiği çizgide değerlendirdiğini ve aynı metriklerin 2020’de de benzer bir görünüm çizdiğini dile getirdi. 2017 yılındaki artışları günümüzdeki rakamlara uygulayan CTO piyasayı çok büyük artışların beklediğini ifade etti.

Schultze-Kraft, Bitcoin’in Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) göstergesinin veya 2017 yılının en yüksek seviyesi olan %78’e kadar yükseldiğini kaydetti. NUPL, 2017’nin başlarında benzer bir seviyeden bugünkü seviyesine yükseldiğinde, Bitcoin’in fiyatı %1.400 artarak zirveye ulaşmıştı. Aynı senaryo gerçekleşirse Schultze-Kraft, Bitcoin’in fiyatının bu döngüde 286.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Diğer Göstergeler

Yapılan açıklamalara göre madenci harcamalarına göre Bitcoin’in fiyat getirisini değerlendiren Piyasa Kapasitesi/Termokap oranı şu anda 2017’nin en yüksek seviyesinin sadece dörtte birinde bir orana sahip. 2017’de metrik tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikçe Bitcoin‘in fiyatı %625 arttı ve bu da BTC’nin gelecekte 138.000 doları görebileceğini gösteriyor.

Öte yandan Bitcoin’in MVRV Z-Skoru şu anda 2017’nin zirvesinin %34’ünde bulunuyor ve yükseliş %1.150’lik bir fiyat artışına eşlik ediyor. BTC, 2017’deki ile aynı güce sahip olursa Kraft-Schulze, Bitcoin’in 240.000 dolar değerinde olacağını tahmin ediyor.

Uzun Vadede Hedefler Büyüyor

Kraft-Shulze, daha uzun vadeli HODL davranışına bakan ölçümlerin daha da yüksek fiyat hedefleri belirlediğini dile getirdi.

Halihazırda dolaşımda olan tüm BTC‘nin ortalama kar veya zararı olan Uzun Vadeli HODL MVRV ve Uzun Vadeli HODL SOPR göstergelerinin her biri rekor seviyelerinin sadece %13’ünde bulunuyor. Eğer Bitcoin 2017 yılındaki gibi bir harekete sergilerse bu göstergelere göre 328.000 dolara kadar yükselebilir.

Tüm açıklamaların ardından CTO takipçilerini yine de dikkatli olmaya ve bu rakamlara göre hareket etmemeye çağırdı. Çünkü hedeflenen rakamlar gerçekten çok yüksek ve hatta ütopik sayılabilir. Ayrıca 2017’deki piyasa koşulları ile günümüzdeki piyasa koşullarının da aynı olmadığını unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar