reklamı kapat

Düşüş Bekleyenler Görüşlerini Değiştiriyor, Hedef: 94.000 $

Piyasada sürekli düşüş tahminleri yapan analistler görüşlerini değiştiriyor gibi görünüyor. 
14:52
6 Temmuz 2020

Makro ekonomist ve yatırımcı olan Henrik Zeberg Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin herhangi bir bozulma yaşamadığını dil getirdi. Yatırımcıya göre, piyasanın gücünü ölçmek için kullanılan popüler bir teknik gösterge olan Relative Strength Index (RSI) “yükselişe geçmeye başladı”.

Boğalar Hala Kontrolde

Zeberg aslında Bitcoin hakkındaki düşüş tahminleriyle tanınıyor. Ancak Bitcoin’in güçlü bir şekilde 9.000 doların üzerinde kalmayı başarması Zeberg gibi düşüş beklentisinde olan isimlerin bile boğa hissiyatına geçmesini sağlamış gibi görünüyor. Gerçekten Mayıs ayından bu yana grafikler incelendiğinde lider kripto para biriminin 9.000 doların altında günlük olarak bir kapanış sergilemediğini görüyoruz.

Öte yandan analizleri genellikle Elliott Wave teorisine dayanan Zeberg, Bitcoin fiyatının Temmuz ayına kadar 1.760 dolara kadar düşeceğini dile getiriyordu. Zeberg bu büyük düşü tahminini Bitcoin olarak 9.000 doların altında kapanış yaptığı gün yapmıştı.

94.000 Dolarlık Tahmin

Zeberg’in açıklamalarına göre eğer ayılar kontrolü ele geçiremezse Bitcoin (BTC) yeni yüksek seviyeler doğru hızlı bir ivme kazanacak. Ayrıca Eylül 2019’dan bu yana volatilitede görülen düşüş ve nihayetinde geçtiğimiz günlerde volatilitenin çok düşük seviyeler ulaşması ile de Zeberg artış ihtimalinin arttığını düşünüyor.

Zeberg’in açıklamalarına göre eğer yükseliş hareketi başlarsa Bitcoin 94.00 dolara kadar çıkabilir.

Bunların yanında Bitcoin’de teknik ve temel göstergelerin uzun zamandır çatıştığını görüyoruz. Analistler teknik göstergelerin zayıflık sinyalleri verdiğini ifade ederken, yatırımcılar temel göstergelerin çok güçlü olduğunu ve bir artış eğilimi beklediklerini dile getiriyor. Temel göstergelerin mi teknik göstergelerin mi mücadeleyi kazanacağını ise zaman gösterecek gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.