X


Dusk Network Coin Nasıl Alınır?

Dusk Network Coin nedir, nasıl alınır?
10:40
27 Şubat 2021

Dusk Network, finansal uygulamalar için bir gizlilik ve Gizli Güvenlik Sözleşmesi (XSC) standardına güç veren ve yerel gizli akıllı sözleşmeleri destekleyen bir katman-1 blok zinciridir.

Dusk Network (DUSK) Nedir?

Dusk Network, finansal piyasaların gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Tasarımının merkezinde ölçeklenebilir bir genel altyapı, işlemlerin doğrudan mutabakat kesinliği ve katı veri gizliliği yer alır.

Yapılan açıklamalara göre Dusk Network’ün 3 önemli özelliği bulunuyor:

  • Doğrudan Ödeme Kesinliği: Dağıtık bir Mali Piyasa Altyapısı (dFMI) işlemlerin net ve nihai olarak kapatılmasını sağlamalıdır. Yapılan açıklamalara göre Dusk Network’te işlemler hızlıdır, tamamlanması saniyeler sürer ve on-chain olarak anında kesinliğe ulaşılır.
  • Gizlilik: Dusk Network, tam kullanıcı gizliliği sağlar ve merkezi olmayan uygulamaların ve üçüncü tarafların, veri gizliliği sunmaya devam ederken katı uyumluluk gereksinimlerine uymasını gerekli kılar. Bu, iş süreçlerini on-chain gerçekleştirme yeteneğini artırarak önemli ölçüde maliyet düşüşüne yol açar.
  • Halka açık: Kullanıcıların Dusk Network blok zincirini kullanmak için güvenilir bir otoritenin onayına ihtiyacı yoktur. Ayrıca katılmak için yalnızca minimum işlem gücü ve makul IT kaynakları yeterlidir. DUSK token’a sahip olan tüm kullanıcılar konsensüse katılabilir.

Phoenix adlı işlemsel bir modelin kullanılmasıyla Dusk Network, hem işlemlere hem de akıllı sözleşmelere gizlilik ve anonimlik getirmeye odaklanır. Ek olarak Dusk Network’te dağıtılan token’lar, özellikle menkul kıymet token’lar için modellenmiş, Phoenix’e dayalı karma bir gizlilik koruma modeli olan Zedger’in üzerine inşa edilebilir.

Öte yandan DUSK token’ları, işlemleri ve atomik swapları başlatmak için veya akıllı sözleşmelerin konuşlandırılması için bir yardımcı token olarak kullanılabilir. DUSK ayrıca konsensüse katılmak için hisse olabilir ve DUSK cinsinden değeri değiş tokuş etmenin bir yolu olarak hizmet eder. Gelecekte ekip DUSK’ın kullanım durumlarını zincir içi bir yönetişim sistemine ekleyerek genişletmeyi planlıyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 0,2118 dolardan işlem gören Dusk Network Coin, DUSK BTC işlem çiftinde de 0.000004477 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 77,976,513 USD işlem hacmi ile 311. sırada yer alan Dusk Network Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 5,674,714 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 22 Temmuz 2019 tarihinde 0,6148  dolar ile rekor kıran DUSK Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0110 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 368,084,806 adet DUSK Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 1.000.000.000 DUSK Coin’e ulaşması bekleniyor.

DUSK Coin Nereden Alınır?

DUSK Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

DUSK Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından DUSK Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT) ya da Bitcoin (BTC) alarak DUSK işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar