X


Dent Coin Nasıl Alınır?

DENT Coin, telekomünikasyon odaklı bir projedir.
10:21
27 Şubat 2021

Dent (DENT), Ethereum ağı tabanlı bir kripto para birimidir. Ethereum ağı tabanlı bir kripto para olan DENT Coin, aslında eSIM odaklı dijital sim kartları, hücresel veri paketleri ve tamamen iletişim odaklı çözümler ile ön plana çıkmakta.

Telekomünikasyon sektörü ile ilgili birçok ürünün dijital olarak alınabilmesini ve kullanılmasını sağlayan DENT, insanların bunları birbirleri arasında da satabilmesini mümkün kılıyor. Günümüzde en çok internete bağlanılan cihazlardan birisinin mobil cihazlar ve akıllı cihazlar olduğu biliniyor. Bu da ciddi bir veri kullanımı anlamına gelmekte. DENT Wireless da adından da anlaşılabileceği üzere direkt olarak mobil veri sektörüne odaklanmakta. İnsanların mobil veri, iletişim ve konuşma paketleri gibi durumlarda daha özgür ve demokratik bir ortamda yer almasını hedefleyen proje, blockchain aracılığıyla bunların alımını ve satışını kolaylaştırıyor.

Ethereum ağı tabanlı DENT üzerinden mobil veri alım satımı yapılabilir ve karşılığında DENT Coin kazanılabilir. DENT, AT&T, Movistar, Telcel ve Verizon gibi dünyanın en büyük telekom firmaları ile de ortaklıklara sahip. Bu sayede insanlar dünyanın en büyük veri sağlayıcılarından mobil veri veya konuşma hakkı alıp bunları başkalarına satabilmekte.

Dent (DENT) Nedir?

Dent Coin aracılığıyla insanların ellerindekileri fazla verileri satabildikleri veya veri hakları bittiğinde bunları daha ucuza alabilmeleri mümkün. Blockchain ağında bütün alım satımlar ise DENT Coin aracılığıyla yapılıyor ve bu durum söz konusu kripto paraya devamlı olarak kullanım hakkı veriyor. DENT toplamda 100 milyar sirkülasyona sahip olsa da an itibarıyla 90 milyar adeti piyasaya sürülmüş. Toplam piyasa değeri 138 milyon dolar seviyesinde olan DENT Coin, 156. sırada bulunuyor.

DENT’in birim fiyatı ise tüm zamanların rekorundan çok geride ve 0,001528 dolar seviyesinde. DENT, ABD doları bazında 0,1114 doları görmüş olması nedeniyle şu an tüm zamanların rekorundan yaklaşık %98 geride. Bunun tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,00007049 dolardan ise yaklaşık %2.000 yukarıda olduğu görülüyor.

DENT Coin Nereden Alınır?

DENT Coin, Binance üzerinden birden çok işlem çifti aracılığıyla alınabilmekte. Binance’in sağladığı likidite ise DENT almak için en uygun yerin burası olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar