X


Dünyanın En Büyük Sinema Zinciri Açıkladı: Bitcoin (BTC) ile Bilet Alma Dönemi Başlıyor

AMC, yaptıkları çalışmalar sonucunda yıl sonuna doğru Bitcoin'i ödeme yöntemlerine entegre edeceğini açıkladı.
16:56
10 Ağustos 2021

Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC Group, sinemaseverlerin biletlerini ve atıştırmalıklarını Bitcoin (BTC) ile satın almasına imkan tanıyacaklarını açıkladı. Dev şirketin CEO’su Adam Aron, bir kazanç toplantısında önemli bilgilendirmeler yaparak yeni dönemi tanıttı.

Bitcoin ile Sinema Bileti ve Mısır Alma Dönemi

ABD merkezli dev sinema zinciri AMC, yaptıkları çalışmalar sonucunda yıl sonuna doğru Bitcoin’i ödeme yöntemlerine entegre edeceğini açıkladı. Şirketin CEO’su Adam Aron, heyecanını şöyle dile getirdi:

Kripto para piyasası ve Blockchain teknolojisi hakkında şu son 6 aylık süreçte 10 yılda edindiğim bilgiden daha fazlasını öğrendim. AMC, oldukça yeni ve gelişen kripto para sektörü hakkında çalışmalarını sürdürüyor ve potansiyel olarak kazançlı iş fırsatları ile ilgileniyoruz.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şimdilik bu adım AMC’nin ABD lokasyonunda bulunanlar için web sitesi üzerinden satın alım ile sınırlı kalacak. Bununla birlikte CEO Aron, Bitcoin kabul etmek adına altyapı çalışmalarının sürdüğünü belirtti. AMC hisseleri, haberin ardıdnan işlemlerde %5.3 yükseldi.

Lider Kripto Para Yükseliyor

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün 46.000 doları aşarak önemli bir performans ortaya koymuştu. Kripto para birimlerinin daha yaygın hale gelmesi ile her geçen gün artan şirketler bu sektöre nasıl dahil olabileceği konusunda çalışmalar yürütüyor.

Yakında tarihte düzenlenen The B Word sanal konferansında başarılı iş insanlarından Elon Musk ve Jack Dorsey’in yorumları, kripto para sektörüne olumlu yansımıştı. Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’e açık kapı bıraktığını belirtirken Jack Dorsey Bitcoin’i Twitter’ın uzun vadeli stratejisinde önemli bir parça olduğunu dile getirmişti.

Bunun yanı sıra Amazon, “dijital para birimi ve blok zinciri ürün lideri” aradığını bildirerek iş ilanı yayınlamıştı. Şirket sözcüsünün medyaya yansıyan demecinde şunları kaydedildi:

Kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alarak, Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz. Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyor. Bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon’da müşterlerimize sunmayı umuyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar