X


Dünyadaki Her Banka Ripple Kullansaydı…

TransferWise CEO'su Ripple'a "övgüde" bulundu.
08:00
21 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Uluslararası para transferi yapan Birleşik Krallık merkezli TransferWise şirketinin kurucusu ve başkanı Taavet Hinrikus Ripple hakkında konuştu.

2011’de kurulmasına rağmen 11 ofis ve 1.300’ün üzerinde çalışanla 4 kıtada kullanıcılara hizmet veren şirketin başındaki isim Hinrikus’un sözlerinden satır başları şu şekilde:

Her ülkede ödeme ağına bağlanmaya çalışıyoruz. Eğer şanslıysak pek çok ülkede bunu eş zamanlı olarak yapabiliyoruz. Örneğin Avustralya’dan Birleşik Krallık’a 15 saniyede para gönderimi yapıyoruz.

Bankalar SWIFT ağını kullanıyor, muhteşem bir şey çünkü para eninde sonunda adrese ulaşıyor ancak bu süreçte çok fazla kişinin eline değiyor, herkes kendine pay alıyor ve parayı bir gün tutuyor. TransferWise olarak bunu çok hızlı bir şekilde yapıyoruz ve masraf bankalara kıyasla 10 kat daha düşük oluyor.

Hinrikus Blockchain teknolojisini ve kripto paraları kullanmayı düşünüp düşünmedikleri sorusuna şu cevabı verdi:

Bu rüyayı farklı insanlardan çok fazla duyduk. Ancak biraz araştırdığınızda kağıt üzerinde harika göründüğünü ama aslında kullanımının gerçekten zor olduğunu fark ediyorsunuz. Farklı Blockchain teknolojilerine baktık ancak yapmak istediğimiz şeyi daha ucuza veya daha hızlı yapmamıza olanak sağlayacak hiçbir şey bulamadık.

Bugün bunların hiçbiri yaygın olarak benimsenmiyor. Dünyadaki her bankanın Ripple ağına bağlı olması harika olurdu. Ancak günümüzde Ripple’ı kullanan bankaların sayısı az. Bu bağlamda Ripple’ın ve diğerlerinin büyük destekçisiyiz. Ripple ekibini ve diğer ekipleri tanıyoruz. Bir gün “daha fazla hız ve ucuzluk” konusunda bize yardımları dokunursa buna olumlu bakarız ancak şu ana dek bu söz konusu olmadı.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar