X


Dünyaca Ünlü Moda Markası Özel Bir NFT Koleksiyonunun Lansmanını Yapacak

Lüks moda markası Dolce and Gabbana, dijital lüks ve kültür için özel bir platform olmayı umut eden ve Polygon Network tarafından desteklenen dijital bir pazar yeri olan UNXD ile ilk NFT koleksiyonunu çıkarıyor.
15:16
15 Temmuz 2021

Dolce and Gabbana, kripto para platformu UNXD ile ortaklaşa hazırlanan  NFT serisinin ilkini duyurdu.

Özel Açık arttırma İle Satışa Sunulacak

Lüks moda markası Dolce and Gabbana, dijital lüks ve kültür için özel bir platform olmayı umut eden ve Polygon Network tarafından desteklenen dijital bir pazar yeri olan UNXD ile iş birliği içinde özel bir NFT koleksiyonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Moda markasının ilk NFT koleksiyonunun adı Collezione Genesi veya Genesis Collection olacak. Dolce ve Gabbana, ağustos ayının sonunda Venedik’te gerçekleşecek olan Alta Moda, Alta Sartoria ve Alta Goilleria için yaklaşan gösterilerinde koleksiyonu sergileyecek. Yayına göre koleksiyon, Venedik’in köklü sanatsal geleneklerine odaklanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Koleksiyondaki ilk konsept, tasarımcılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’nın L’abito dei Sogni veya Dress from a Dream adlı bir rüyasından ilham alıyor. Collezione Genesi koleksiyonundaki diğer NFT’ler Alta Moda, Alta Sartoria ve Alta Goilleria gösterilerinden önceki haftalarda açıklanacak. Hepsi özel olarak UNXD’de açık artırmaya çıkarılacak.

NFT Pazarına Giren İlk Moda Devi Değil

Dolce ve Gabanna’nın NFT’si, NFT pazarına katılan ilk üst düzey moda markası tasarımları değil. Paris Moda Haftası’na katılan tasarımcıların birkaç NFT’si olacak ve Gucci‘nin de NFT alanına katılacağı söyleniyor.

Birçok kripto para biriminin fiyatları düşse bile, NFT’ler pazara sağlam temeller atarak son derece güçlü kalmayı başardı. Son zamanlarda LABS Group, gayrimenkulü NFT’lerle birleştirdi ve insanların popüler token teknolojisini kullanarak tesisinde hisse satın almalarını sağladı. Büyüyen pazara markalar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve vakıflar katıldıkça Muse gibi sanatçılar da daha fazla NFT yaratmaya devam etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar