X


Dördüncü Yıllık Ethereum Geliştirici Konferansında Ne Görüşülüyor?

Her yıl düzenlenen Ethereum Geliştici Konferansının dördüncüsü bu sene Prag'da düzenleniyor.
08:00
31 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) topluluğu tarafından düzenlenen yıllık Geliştirici Konferansının dördüncüsü geçtiğimiz günlerde tüm coşkusuyla başlatıldı. Avrupa’nın benzersiz mimariye sahip tarih kokulu şehirlerinden Prag’da gerçekleşen konferans 2 Kasım 2018 tarihine dek devam edecek. Her yıl düzenlenen bu etkinliğe Ethereum’a gönül vermiş tasarımcılar, geliştiriciler, araştırmacılar ve daha nice kullanıcılar katılıyor.

Konferans Ethereum topluluğunun güçlendirilmesini, gelişmeler karşısında eğitilmesini ve böylece daha iyi özelliklere sahip merkezsiz uygulamalar ortaya koyulmasını sağlamayı amaçlıyor.

Toplamda 4 gün sürecek konferansın adı DevCon4 olarak geçiyor. Etkinliğe konu olacak başlıca tartışma konuları ise şu şekilde: Ölçeklenebilirlik, güvenlik, gizlilik, geliştirici deneyimleri, UX ve tasarım, toplum ve sistemler.

Ölçeklenebilirlik hakkında her şey

Ethereum geliştiricilerinin, sevdalılarının ve yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu ağın geliştirilmesi konusuyla özel olarak ilgileniyor. Yatırımcıların çoğu platformun ölçeklenebilirliğinde yaşanabilecek bir yeniliğin ETH fiyatını eski görkemli günlerine taşıyacağına canı gönülden inanıyor. Bu nedenle DevCon4 etkinliğinin takviminde konuya geniş bir yer ayrıldı.

Etkinlik boyunca bu konuya ilişkin düzenlenecek oturumlarda birçok fikir tartışılacak ve belki de Ethereum tarihinde büyük bir yeniliğe yelken açılacak. Öte yandan konferansta konuşulacak konular arasında akıllı sözleşmeler de yer alıyor. Akıllı sözleşmelerin mevcut ücretlerinin azaltılarak daha iyi hale getirilmesi gibi konular konferansın kapsamı dahilinde.

Ethereum Geliştirici konferansındaki oturumların tamamına online ortamda sunulan rehber aracılığıyla erişebilirsiniz. Konferansın işleyişine ilişkin yapılacak güncellemeler ise etkinlik için sağlanan bu Twitter hesabından duyurulacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar