X


Donanım Cüzdanı Üreticisi Ledger, Kripto Para Borsası FTX İle İşbirliğini Açıkladı!

Ledger, cüzdan sahiplerinin herhangi bir varlık transferi yapma ihtiyacı olmadan, FTX borsasında cüzdanındaki kripto para birimleri ile işlem yapabileceğini duyurdu.
10:40
10 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosisteminin önde gelen soğuk cüzdan geliştiricilerinden biri olan Ledger, Paris’te düzenlediği Ledger Op3n konferansının açılışında, kripto para borsası FTX ile gerçekleştirdiği işbirliği başta olmak üzere bir dizi ortaklık duyurdu.

Ledger İle FTX İşbirliği

Ledger, kullanıcıların cüzdanlar aracılığı ile herhangi bir kripto varlık transferine ihtiyaç duymaksızın, kripto para borsası FTX’de kaldıraçlı pozisyonlar da dahil olmak üzere birçok çeşitli işlem yapabileceklerini açıkladı. Yapılan açıklamada, artık Ledger cüzdan sahiplerinin, işlemlerini borsaya kripto varlık transferi yapmak durumunda olmadan, cüzdanlarındaki kripto para birimleri ile FTX borsasında hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilecekleri duyuruldu.

Güvenlik Açısından Oldukça Önemli

Donanım cüzdanları, mevcut durumda kripto para ekosisteminde, varlıkları en güvenli saklama yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sıcak cüzdanların aksine internet bağlantısı ile çalışmamaları, bu donanım cüzdanlarını diğer cüzdanlara nazaran daha yüksek bir güvenlik seviyesine sahip olabilmesini sağlıyor. Ancak donanım cüzdanlar, günlük zaman diliminde dahi kripto para birimi alım-satımı yapan yatırımcılara, belirli bir zaman kaybına ve işlem ücretlerine neden oluyor. Bu nedenle, bir kısım yatırımcı kripto varlıklarını borsada tutmayı tercih ediyor. Tam da bu sebeple, Ledger ile FTX arasındaki bu işbirliği, ekosistem adına önemli bir gelişme olarak yorumlanıyor.

Artık Ledger sahipleri, herhangi bir zaman kaybına uğramadan, gün gün işlem ücreti ödemeden varlıklarını cüzdanlarında muhafaza edecek şekilde FTX borsasında işlem yapabilecek. Bu da, yatırımcılar için hem güvenliği hem de hızı maksimum seviyede tutmuş olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar