Reklam

Dogecoin’de Ani Dalgalanma Neden Kaynaklandı? DOGE Fiyatını Etkileyen Önemli Faktör

Dogecoin Core 1.14.5 güncelleme duyurusunun akabinde en popüler meme coin DOGE, %11'in üzerinde artış kaydetti.
17:30
8 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE), gün içerisinde önemli bir yükseliş ile dikkatleri üzerine çekti. Shiba Inu’nun gölgesinde kalan Dogecoin, yeni gelişmeler ile birlikte artış trendi yakaladı.

Dogecoin Artışını Tetikleyen Faktörler

Dogecoin Core 1.14.5 güncelleme duyurusunun akabinde en popüler meme coin DOGE, %11’in üzerinde artış kaydetti. Ancak hızlı yükseliş yerini düşüşe bırakırken Dogecoin, 0.28 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Bununla birlikte Dogecoin, genel piyasa trendinin yukarı yönlü olmasından destek aldı. Rallinin ana yakıtı, milyarder girişimci Elon Musk tarafından onaylanan ücretlerde düşüşe yol açan güncellemedir. İşlem ücreti indirimi, ağın daha fazla merkezsizleştirmesi için hazır olan Dogecoin topluluğu tarafından da sıcak bir şekilde karşılandı.

Bununla birlikte güncelleme ile işlem maliyetlerinin düşürülmesine ek olarak Dogecoin kullanıcıları için sorunlara neden olan güvenlik açıklarının düzeltmesi ağın performansını iyileştiriyor. Piyasadaki geri dönüş, büyük olasılıkla DOGE’un eylül ayı değerine tekrar uğradığı zirve olan 0.3 dolarlık fiyata en yakın satış baskısından kaynaklandı. Dogecoin, ayın başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliş trendinde hareket ediyor. DOGE, 37 milyar dolarlık piyasa değeri ile seyrini sürdürüyor.

Dogecoin Piyasa Trendini Takip Ediyor

Geçtiğimiz haftalarda en büyük rakibi Shiba Inu’ya kısa süreliğine tahtını kaptıran Dogecoin, yerini tekrar aldı. Piyasa değeri sıralamasındaki dokuzunculuğunu koruyan Dogecoin, yukarı yönlü girişimlerini devam ettiriyor. Kripto para piyasasının artış trendi altcoin’lere sıçrarken en büyük altcoin Ethereum 4.762 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bunun yanı sıra lider Bitcoin, 65.000 dolar ila 66.000 dolar arasındaki fiyat bandında işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar