X


Bitcoin, Teslayı Geride Bırakarak En Değerli 8. Varlık Oldu!

Kripto para birimlerindeki değer artışları ve artan toplam piyasa değeri, Bitcoin'in piyasa değeri bakımından Tesla'yı geride bırakmasına neden oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin, global ölçekte en değerli 8. varlık oldu.
16:52
8 Kasım 2021

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, 3 trilyon doları aştı. Bitcoin‘deki değer artışı ile birlikte BTC, piyasa değeri bakımından Tesla’yı geride bıraktı ve global ölçekte en değerli 8. varlık oldu.

Bitcoin, En Değerli 8. Varlık Oldu

Kripto para ekosisteminin piyasa değeri bakımından 3 trilyon doları aşarak yeni bir ATH seviyesine ulaşması, kripto varlık piyasasının, piyasa değeri bakımından sıralanmış varlıklar arasında 2. ve 3. sırada bulunan Microsoft ve Apple gibi dev şirketleri geride bırakmasına neden oldu. Bununla birlikte lider kripto para birimi Bitcoin de, Tesla’yı geride bırakarak global ölçekte en değerli 8. varlık oldu.

Tesla’nın 9.sıraya düşmesine dolaylı olarak Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın sebep olduğu, sosyal medyada çokça konuşuldu. Musk, Twitter hesabından “Tesla hisselerimin %10’unu satmalı mıyım ?” şeklinde bir anket yayınladı. Kısa bir süre içerisinde Tesla, Nasdaq borsasında %7’lik bir değer kaybı kaydetti. Tesla’nın kaydettiği bu değer kaybı ile Bitcoin’in gerçekleştirdiği fiyat artışının bir araya gelmesi, BTC’nin piyasa değeri olarak Tesla‘yı geride bırakması ile sonuçlandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

7. Sırada Gümüş Var

Güncel durumda Altın, 11,5 trilyon dolarlık piyasa değeri ile global ölçekte en değerli varlık konumunda. İkinci sırada 2,52 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Microsoft bulunurken, 2,48 trilyon dolarlık piyasa değeri ile de Apple bulunuyor. Infinite Market Cap verilerine göre, dünyanın en değerli ikinci madeni Gümüş, 1,36 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin’in bir üstünde, 7. sırada yerini alıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının yazıldığı esnada CoinMarketCap verilerine göre, 1,24 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 65.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar