Dogecoin Topluluğunu Ayağa Kaldıracak Çalışma, Vitalik Buterin Tarafından Açıklandı

GigaWallet'in piyasaya sürülmesinden ve tam olarak uygulama konmasından sonra vakıf, topluluk staking geliştirmesine odaklanacak.
14:55
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin Vakfı üyesi ve piyasadaki en büyük ikinci kripto para biriminin kurucusu Vitalik Buterin, katılmak isteyen herkese “topluluk staking” getirecek benzersiz bir Dogecoin adımının geleceğini duyurdu. Dogecoin ekosistemi yeniden inşa ediliyor.

Dogecoin Yol Haritası

Dogecoin Vakfı’nın resmi sitesinde duyurulan açıklamaya göre DOGE, her gün ekosistemi oluşturan birçok kişi ve katkıda bulunanlar tarafından yönetilen topluluk odaklı bir açık kaynak projesidir. Makalede belirtildiği üzere Dogecoin’in yol haritası, topluluğun sürekli olarak şekillendirdiği birçok proje tarafından çiziliyor. Proje topluluğu ise sistemi merkezsiz yolda tutmak adına büyük çaba sarfediyor.

GigaWallet projesi, Dogecoin işlemlerinin platforma eklenmesine izin verecek bir API çözümü ve ağın bir ödeme sağlayıcı olarak uygulanmasını gerçekleştirmek için geliştiriliyor. GigaWaller iki API seviyesi sağlayacaktır. Birincisi geleneksel Dogecoin işlemlerini işlemek ve doğrulamak için kullanılacak. İkinci katman ise Dogecoin Anahtarlık Uygulaması ve SDK’nın entegrasyonu için kullanıma sunulacak.

GigaWallet‘in piyasaya sürülmesinden ve tam olarak uygulama konmasından sonra vakıf, topluluk staking geliştirmesine odaklanacak. Topluluk staking’i makaleye göre herkesin ağı çalıştırmak için ödül dağıtımına katılmasına izin verecek benzersiz bir teklif olarak nitelendiriliyor. Buna göre topluluğun desteğiyle ağ büyümeye devam edecek ve Dogecoin’i uzun vadeli görünümde varlık lehine hareket eden ek kullanım durumları oluşturmak adına uygun ve güvenilir bir ağ haline getirecek.

Dogecoin Fiyatı

En popüler şaka kripto para birimi olarak bilinen Dogecoin, CoinGecko verilerine göre 0.18 dolardan işlem görüyor. Elektrikli araç devi Tesla’nın bazı ürün ödemelerinde Dogecoin’i kabul edeceğini açıklamasının ardından çift haneli kazançlara ulaşan DOGE, hype yakıtı eksikliğinden dolayı sınırlı bir performans ortaya koymuştu. DOGE çalışmalarının hayata başarıyla geçmesi topluluk ateşini tekrar çıkarabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar