X


Dogecoin Şaşırtıcı Bir İlgi Çekiyor: Ünlü Japon Tenisçiden DOGE Açıklamaları!

Dogecoin bir şaka coin’i mi yoksa gerçek bir kripto para olabilir mi tartışması devam ederken benimsenmenin arttığı görülüyor. 
11:19
31 Ağustos 2021

2021 yılında Dogecoin’in amaçsız, sadece bir şaka coin’i mi yoksa gelişmeler ile birlikte artık değeri olan bir kripto para birimi mi olduğu tartışmaları gündemden düşmeyen bir konu olarak kalmaya devam ediyor. Popüler isimlerin desteğini bir kenara bırakırsak Dogecoin’e olan ilginin spor dünyasından sanat dünyasına kadar pek çok isim tarafından arttığı ifade edilebilir.

Tenis ve Dogecoin

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında Japon tenis yıldızı Naomi Osaka, kripto para birimi endüstrisine olan ilgisinin şaka coin’i olan Dogecoin (DOGE) sayesinde artığını dile getirdi. Dört kez Grand Slam şampiyonu olan Osaka yaptığı açıklamalarda,  yeni ilgisinin meme kripto para birimi Dogecoin tarafından ateşlendiğini açıkladı.Osaka’nın açıklamalarına göre Shiba Inu’ya da bir iham olan Dogecoin hakkında çok fazla şey bulunuyor.

Osaka konuyla ilgili açıklamalarında, “Biliyorum, internette her şey çok büyük gösteriliyor. Dogecoin hakkında da okuduğumu hatırlıyorum… Yeni ve ilginç bir şey ortaya çıkacak.” sözlerini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu açıklamalara bakılırsa ünlü tenisçi hem kripto para birimlerine hem de Dogecoin gibi şaka coin’lerine yatırım yapmaya hazırlanıyor olabilir. Hatta bazı yorumlar göre Osaka çoktan yatırım yapmış bile olabilir.

Bunlara ek olarak 23 yaşındaki tenis yıldızı, menajeri ile de kripto par birimleri hakkında konuştuklarını ifade ediyor. Ayrıca Osaka geçen hafta, birçok sporcuya katılarak kendi NFT koleksiyonunu da piyasaya sürmüştü.

Dogecoin Fiyatı

Şaka coin’in fiyatı 2021 yılında Elon Musk ve Mark Cuban gibi önemli isimlerin desteği ile büyük ölçüde arttı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,27 dolardan işlem gören kripto para birimi yıl içinde 0,73 dolara kadar yükselerek tarihinde görmediği seviyelere dokundu.

Yükselişin yaşandığı dönemlerde DOGE’nin 1 dolar olacağı defalarca dile getirilmiş olsa da henüz o seviyeler ulaşmak için oldukça uzun bir yolunun olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar