X


Dogecoin Gerçekleri: DOGE Fiyatı En Fazla Buraya Kadar Yükselebilir!

Elde edilen verilere göre yatırımcıların ve analistlerin Dogecoin ile ilgili fiyat beklentileri farklılık gösteriyor ve dolayısıyla kafalar karışık.
08:43
17 Ağustos 2021

2021 yılının en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Dogecoin (DOGE), fiyat hareketleri ve fiyat beklentileri ile yatırımcısının kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bazı analistler DOGE fiyatının bir daha yükselmeyeceğini ve ciddi bir düşüş yaşayacağını ifade etse de Dogecoin şaşırtıcı bir şekilde yükseliş hamlesini sürdürüyor gibi görünüyor.

Dogecoin Yeni Rekor Kırabilir Mi?

Piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto para konumunda yer alan Dogecoin, son yükseliş hamlesi ile birlikte 0,35 dolara kadar yükseldi. Dolayısıyla son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %35’lik artış yaşayan Dogecoin’in rekor seviyelerine doğru yükselişe geçip geçemeyeceği önemli bir kafa karışıklığı yaratıyor. Bu noktada DOGE’nin rekor seviyelerinin 0,73 dolar seviyeleri olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre Dogecoin fiyatını şu anki artığı, genel piyasa yükselişi ile ilgili görünüyor. Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre Dogecoin, piyasada yükseliş ivmesi hakim olduğu dönemlerde pump hareketi sergileme potansiyeline sahip ve bu sebeple yukarı yönlü hamleler görülüyor.

Dolayısıyla yapılan açıklamalara göre şu an için Dogecoin’in yeni bir rekor kırma gibi ihtimali bulunmuyor.

Dogecoin’in Sınırı Neresi?

Yapılan açıklamalara göre şu an için Dogecoin en fazla 0,45 dolara kadar yükselebilir. Bunun arkasında 2 sebep olduğu düşünülüyor. İlk olarak düzeltmelerin yaklaştığı ifade ediliyor ve bu noktada gözle görülür geri çekilmelerin yaşanabileceği ifade ediliyor. Dolayısıyla piyasadaki yükseliş ivmesi bir süre hız kesebilir.

İkinci olarak ise 0,45 dolar bandı Dogecoin için çok güçlü bir direnç seviyesi ve bir türlü desteğe dönüşmeyen bir seviye olarak nitelendiriliyor. Bu noktada analistlere göre eğer 0,36 dolar tekrar destek seviye olarak işlem görmeye başlarsa, 0,45 dolara kadar bir yükseliş şansı olabilir.

Sosyal Medya Etkisi

Birçok analistin defalarca dile getirdiği gibi Dogecoin’in bir içsel değerinin bulunmadığı düşünülüyor. Bu sebeple de bu raddeden sonra DOGE fiyatının sadece sosyal medya desteği ile yükselebileceği ve eninde sonunda ciddi bir düşüş yaşayacağı ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar