f Dogecoin (DOGE) Yatırımcıları Uçurumun Kenarında! Felaket Senaryosu Devrede! › COINTURK

Dogecoin (DOGE) Yatırımcıları Uçurumun Kenarında! Felaket Senaryosu Devrede!

Özet

  • DOGE fiyatı haftalık grafikte daha büyük kayıp riskine işaret ediyor.

  • Eğer beklenen hareket başlarsa fiyat 0,03 dolara kadar düşebilir.

  • İlerleyen saatlerde ABD TÜFE verisi gelecek ve FTX'in 42 milyon dolarlık DOGE satış riski var.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
01:00
13 Eylül 2023

Piyasa değerine göre halen en büyük meme coin olan DOGE son piyasa düşüşünden payına düşeni net biçimde aldı. Bugünün artık sonuna yaklaşırken BTC yeniden 26.000 doların altına indi ve altcoin yatırımcılarının toparlanma umutları da zayıflıyor. Peki DOGE için sıradaki şey ne?

Dogecoin (DOGE) Felaket Senaryosu

Meme coinler genelde uzun vadeli yatırımcıları cezbetmez ancak DOGE bir istisna. Hem ilk meme coin oluşu hem de Elon Musk tarafından desteklenmesi nedeniyle spekülatif hareketlerine rağmen uzun vadeli yatırımcıları oldukça fazla. Bununla birlikte son 2 yılda DOGE alan yatırımcılar zararlarını katlamaya devam ediyor.

DOGE fiyatı, uzun vadeli azalan üçgen formasyonundan aşağı yönlü kırılma riskiyle karşı karşıya. Eğer bu gerçekleşirse fiyatın %50 oranında düştüğünü görebiliriz. Haftalık zaman dilimi okumaları kesin olarak düşüş eğilimi gösterirken günlük grafikteki okumalar nispeten umut verici görünüyordu.

DOGE Fiyat Tahmini

Haziran 2022’den bu yana 0,059 doların biraz üzerinde seyreden fiyat destek bölgesini birçok kez test etti. Uzun alt fitiller burada boğaların devreye girdiğini gösteriyor. Bu aslında belirgin bir yükseliş sinyalidir ancak DOGE fiyatı Kasım 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisi tarafından kısıtlandı. Bu durum haftalık grafikte 0,059 dolarlık destekle birlikte azalan bir üçgen oluşmasına neden oldu.

Yukarıdaki formasyon düşüşe işaret eder. Eğer DOGE için en kötü durum senaryosu gerçekleşirse bu senaryoda 0,03 dolara doğru sert bir düşüş görebiliriz. Ancak bunun için yukarıda bahsedilen destek seviyesinin altında ikna edici kapanışlar görülmeli.

FTX tasfiyesi yaklaşıyor ve batık borsanın elinde 42 milyon dolar değerinde DOGE var. Hacimlerin önemli ölçüde eridiği bugünlerde on milyonlarca dolarlık satış peşinden panik satışlarını da getirebileceği için fiyatı destek bölgesinin altına itebilir. Nitekim DOGE için günlük kümülatif hacim sadece 240 milyon dolar civarında.

Günlük grafikteki yükseliş beklentisi ise 0,07 dolara kısa bir ziyaret ihtimaline işaret ediyor. Yine de yatırımcılar için en kritik seviye 0,059 dolar desteği olarak kalacak. Önümüzdeki hafta yapılacak Fed toplantısı ve saatler sonra açıklanacak Ağustos enflasyon verisi piyasadaki volatiliteyi artırabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI