X


DOGE Artık Ciddiye Alınıyor: Dogecoin’de Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Bir şaka coin’i olan Dogecoin’in artık ciddiye alındığı görülüyor. Analistlere göre DOGE’de önemli destek ve direnç noktaları. 
08:45
17 Mayıs 2021

Elon Musk’ın dün geceki açıklamalarının ardından kripto para piyasasında genel bir düşüş başladı ve hemen hemen tüm kripto paralarda yüzde 10’un üzerinde düşüşler olduğu görülüyor. Ancak Dogecoin (DOGE) bu düşüş sırasında özellikle piyasa hacmi bakımından ilk ondaki coin’ler değerlendirildiğine ne az düşüş yaşayanlar arasında yer alıyor.

Dogecoin Yükseliş Senaryosu

Mevcut düşüş sırasında son 24 saatte %9 değer kaybeden Dogecoin 0,48 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor. Analistlere göre ise yaşanan düşüşe rağmen güçlü dirençlerin kırılması Dogecoin’de yeni bir ralli başlatabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre DOGE şu anda 0,48 dolar ile 0,52 dolar bandında ilerliyor ve bu bölge içinde 4 saatlik 100 basit ortalama seviyesi olan 0,50 dolar seviyesi bulunuyor. Bu sebeple analistlere göre DOGE bu seviyeyi yukarı yönlü kırarsa yeni bir yükseliş grafiğinin başlayabileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak eğer kısa vadede Dogecoin yükseliş ivmesi ile birlikte 0,56 dolar üzerine yükselmeyi başarırsa analistlere göre yükseliş trendinin başladığını teyit etmiş olacak. Bu noktada ise DOGE’de ilk önemli direncin 0,69 dolar seviyesi olacağı ifade ediliyor. bu önemli direncin kırılması ise 0,73 doların üzerinin görülmesini sağlayabilir.

Dogecoin Düşüş Senaryosu

Eğer 0,48 dolar bandında aşağı yönlü bir kırılma yaşanırsa 0,41 doların ilk önemli destek olacağı ifade ediliyor. Analistlere göre bu aşağı yönlü hamle bir ralli ihtimalini oldukça düşürerek geri çekilmenin daha da derinleşmesini tetikleyebilir.

Yapılan açıklamalarda 0,41 dolar bandındaki desteğin kaybının 0,39 dolar ve daha da altının görülmesine sebep olabileceği ifade ediliyor.

Tüm bu beklentilere bakıldığında bundan 1 sene önce bir şaka coin’i olarak görünen ve aslında hiçbir fiyat amacı olmayan Dogecoin’de önemli seviyelerin belirlendiğini ve artık bazı fiyat hedefleri olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar