X


district0x Coin Nasıl Alınır?

district0x Coin Nedir ve Nasıl Alınır?
15:00
28 Şubat 2021

Dsitrcit0x (DNT), merkezsiz piyasaların ve toplulukların bir araya geldiği bir ağdır. Söz konusu platform DAO yani merkezsiz otonom organizasyon yapısını kullanarak bütün merkezsiz platformların bu statülerini korumasını sağlar. Bu ağda yer alan her bir platform “district” yani bölge olarak adlandırılır ve projenin adı da buradan gelir.

Ekosistemin tamamı ise özel d0xINFRA çerçevesi kapsamında hazırlanıp akıllı kontratlar ile kod kitaplıklarına dayanmaktadır. Kullanıcılar direkt olarak bu bölgeleri ve kod kitaplıklarını kullanarak farklı amaçlara özel kripto paralar üretebilirler. Ethereum ağı tabanlı projenin kripto parası olan DNT Coin de ERC-20 tabanlı bir hizmet tokenidir. Ethereum, Aragon ve InterPlanetary File Transfer Protokolünü (IPFS) kullanan projenin kısa sürede dikkat çektiği ise bilinen bir gerçek. Ethereum ağı bu bağlamda hem tokenin altyapısı hem de söz konusu bölgelerin sunucu desteği için kullanılmakta. Aragon ise direkt olarak ağın yönetim bölgesi olarak ön plana çıkıyor ve DNT stake edenlerin bunun karşılığındaki haklarını almasını sağlıyor. Öte yandan IPFS ise internet sitesinin kodlarını ve kullanıcıların bölgelere yönelik yüklemelerini sağlamakta. Üç farklı ağı ve yapıyı bir arada kullanan kripto para projesinin ciddi bir etki yarattığı da görünüyor.

district0x (DNT) Nedir?

District0x Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla en büyük 155. sırada bulunuyor. 0,2288 dolarlık birim fiyata sahip olan DNT Coin, toplam 1 milyar arza sahip ancak bunun sadece 600 milyonu sirkülasyonda. DNT’nin rekorunun ise 0,4829 olduğu görülüyor.

2017 yılında hayata geçirilen District0x Coin, şeffaflığı ile ön plana çıkıyor. Projenin geliştiricilerinin ise 2021 yılında arttığı ve projeye hız verildiği vurgulanmakta. Özellikle merkezsiz topluluklardaki sorunları çözmeyi hedefleyen District0x, NFT yönüyle de ön plana çıkıyor.

DNT Coin Nereden Alınır?

DNT Coin satın almak için  Binance’i kullanabilirsiniz. Binance üzerinde Bitcoin’i kullanarak DNT/BTC işlem çifti üzerinden alım yapmak oldukça kolay.

Kripto para borsasına alım yapacağınız kadar BTC gönderdikten veya TRY gönderip BTC alımı yaptıktan sonra, DNT/BTC işlem çifti sayfasını açın. Daha sonra karşınıza gelen sayfada DNT Al sekmesini seçerek istediğiniz kadar BTC’yi girerek alım işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar