Dikkat! 2 Kanıt Sundu! Tecrübeli Analist Uyardı! Bitcoin’de Bu Seviye Kaçınılmaz!

Bitcoin (BTC) yatay yönde hareket etmeye devam ederken, kıdemli bir analist geçmiş ayı piyasalarına ve teknik bir modele işaret ederek çarpıcı bir tahminde bulundu.
16:35
3 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) yatay yönde hareket etmeye devam ederken, kıdemli bir analist geçmiş ayı piyasalarına ve teknik bir modele işaret ederek çarpıcı bir tahminde bulundu.

Bitcoin’de Dip Görülmedi!

Önde gelen araştırma şirketlerinden Cubic Analytics’in baş analisti Caleb Franzen, Bitcoin fiyatına dair önemli açıklamalar yaptı. Bitcoin ve Ethereum grafiği paylaşan uzman, iki tablo arasındaki benzerliklere dikkat çekti. Ethereum’un daha önce aynı modelde direnç seviyesini geçemediğini belirten stratejist, ETH fiyatının önemli ölçüde düştüğünü vurguladı.  17 Aralık’ta Ethereum 1.277 dolar seviyesinden % 14 düşerek 1.168 dolara çakılmıştı.

Caleb Franzen, BTC‘de güçlü ve hızlı ralliler beklemediğini ve  hem küresel piyasalardaki olumsuz hava hem de kripto sektörünün yaşadığı kriz nedeniyle iyimser bir tablo çizmek için henüz  erken olduğunu belirtti.  Fed’in faiz artırımlarını yavaşlatsa bile finansal koşulların sıkılaşmaya devam ettiğini kaydetti. Yönetici ayrıca, likiditedeki krizinin “aşırı kaldıraçlı şirketleri, kötü oyuncuları ve zayıf temelleri olan platformları ‘ ifşa etmeye devam edeceğini” ekledi. Franzen, meydana gelen domino etkisinin göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatının düşeceğini öngörüyor.

Bu Seviyeler Gelebilir!

Piyasadaki risk devam ederken, uzman Bitcoin fiyatının 14.000 dolara doğru gittiğine ve daha da düşebileceğine inanıyor.  Uzun yıllardır bankacılık sektöründe analist olarak çalışan ve daha sonra kripto analizine geçen Franzen, çarpıcı bir grafik paylaşarak BTC’nin 13.900 ve hatta 11.400 dolara kadar düşebileceğini iddia etti. Sektördeki krizlere ve makroekonomik şartlara işaret eden uzman, mıknatıs teorisine dikkat çekti. Yöneticiye göre, BTC’yi dibe çekecek kritik unsurlar yer alıyor. Geçmişteki ayı piyasalarını hatırlatan Franzen, 2017 ve 2019 döngülerine benzer bir hareketin olduğunu ifade etti. Analiste göre, 13.900 dolar, 2017’de Bitcoin fiyatının kapandığı seviye oldu. Ayrıca aynı seviye, 2019 yılında  direnç görevi gördü.

Bu, nedenle Bitcoin bu seviyelere düşebilir  Ancak, stratejist bunun  kesin bir tahmin olmadığını kabul ediyor. Bitcoin hala satış baskısı altında ve 14 Aralık’tan bu yana 16.800 dolar aralığında işlem görüyor. Bu kritik tarihte  ABD Merkez Bankası, analistlerin beklentilerini karşılayan 50 baz puanlık başka bir faiz artırımı duyurdu. Fed ayrıca, hisse senetlerini ve kripto paraları aşağı çekmeye devam edecek olan faiz oranlarını gelecek yıl yüksek tutmaya devam etmeye kararlı olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar