X


Dev Şirketten 432 Milyon Dolarlık Yatırım: Fonun Üçte Biri Kripto Yatırımlarına Ayrılacak!

Blossom Capital, 432 milyon dolarlık bir yatırım fonu başlattığını duyurdu. Yapılan resmi açıklamaya göre, fonun üçte biri kripto yatırımlarına ayrılacak.
10:53
18 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Londra merkezli dev yatırım şirketi Blossom Capital, 432 milyon dolarlık yeni bir fon başlattığını duyurdu. Şirket, fonun üçte birini kripto destekli firmalara ayırmak üzere fintech ve siber güvenlik gibi alanlarda da çeşitli yatırımlar yapacağını açıkladı. Ancak Blossom Capital’in yönetici ortağı, firmanın esas olarak fintech yatırımlarına odaklandığını dile getirdi.

Blossom Capital, 432 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Geçmişte MoonPay haricinde kripto destekli firmalarda ciddi bir yatırımı bulunmayan Blossom Capital, ayırdığı fonun üçte birini kripto destekli şirketlere ayıracağını duyurması ile birlikte bu konuda oldukça önemli bir adım attı. Blossom Capital’in yönetici ortağı Ophelia Brown da söz konusu fonun duyurulmasına ilişkin yaptığı açıklamasında “Şimdiye kadar yaptıklarımızdan çok daha fazlasını yapacağız.” ifadelerine yer verdi. Ancak Brown, bu yatırımları standart bir öz sermaye yatırımı gibi sergilemeyeceklerini, usulca tokenlara ve NFT‘lere yatırım yapacaklarının altını çizdi.

Şirketin Yönetici Ortağından Açıklama

Çeşitli NFT yatırımlarının olduğunu ancak konuya ilişkin detaylı bir açıklama yapmayacaklarını dile getiren Blossom Capital’in yönetici ortağı Ophelia Brown, şirketin Web3 organizasyonlarına yatırım yapmak için gereken altyapıyı geliştirmek adına çok fazla zaman ve kaynak yatırımı yaptıklarını da söyledi.

Ek olarak Brown, kripto para birimlerine olan pozitif bakış açıları ve bu endüstriye ayırdıkları fon bir yana, firmanın esas olarak fintech yatırımlarına odaklandığını da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar