Dev Ethereum Balinaları Shiba Inu ve Bu İki Metaverse Projesine Akın Ediyor!

Devasa Ethereum balinaları popüler şaka para birimi Shiba Inu ve bu iki metaverse altcoin'ini biriktiriyor.
13:15
6 Aralık 2021
Dev Ethereum Balinaları Shiba Inu ve Bu İki Metaverse Projesine Akın Ediyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

WhaleStats‘tan gelen yeni veriler, dünyanın en büyük Ethereum balinalarının popüler şaka para birimi Shiba Inu’yu (SHIB) ve en sıcak metaverse token’larının ikisii biriktirdiğini gösteriyor.

Ethereum Balinaları, SHIB ve Bu İki Metaverse Altcoin’ini Biriktiriyor

Balina izleme web sitesi WhaleStats‘tan gelen son veriler, borsa dışı en zengin 1000 Ethereum adresinin yatırım davranışını ortaya koydu. WhaleSats’a göre devasa balinaların son 30 günde, ortalama 8,42 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH), 2,89 milyon dolar değerinde stabilcoin Tether (USDT) ve 2,46 milyon dolar değerinde popüler kripto para borsası FTX’in yerel varlığı olan FTX Token (FTT) satın aldı.

Bunlara ek olarak balinaların en çok alım yaptığı kripto para birimlerinin devamında, ortalama satın alma tutarı 1,94 milyon ABD Doları olan stablecoin USD Coin (USDC) ve ardından sırasıyla 1,03 milyon ABD Doları ve 464.228 ABD Doları değerinde ortalama alımla Shiba Inu ve oyuncu kontrollü blok zinciri platformu Gala geliyor.

Ayrıca yedi numarada kripto borsası Binance’in yerel varlığı olan Binance USD (BUSD) yer alırken, sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA) ise ortalama 158.455 dolarlık alım miktarıyla sekizinci sırada yer aldı.

Ethereum ağında Bitcoin’i temsil eden ve BTC ile 1:1 desteklenen Wrapped Bitcoin (WBTC) ise listede dokuzuncu sırada yer alıyor ve merkezi olmayan türev borsası Serum (SRM) ilk 10 da yer alarak listeyi tamamlıyor.

En büyük Ethereum balinalarının kripto hazinesine bakıldığında, ETH’nin kendisi ortalama 166.56 milyon doların üzerinde varlıkla en üst sırada yer alıyor. Shiba Inu ise, ortalama 1.69 milyon dolar değerleme ile ikinci sırada yer alıyor.

Shiba Inu’da Güncel Durum

Popüler şaka para birimi Shiba Inu, geçtiğimiz günlerde piyasada yaşanan sert düşüşten oldukça fazla etkilendi. Öyle ki popüler şaka para birimi düşüşten hemen önce 0.000040 dolar seviyelerinde işlem görürken düşüşle birlikte 0.000029 dolara kadar geriledi.

Shiba Inu içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte % 7.56’lık düşüşle 0.000034 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar