X

Değişen Bakış Açıları: “Eğer Bitcoin’iniz (BTC) Yoksa Kovulacaksınız!”

Ünlü yönetici gelecekte BTC yatırımı olmayanlar kovulma riski ile karşı karşıya kalacağını dile getirdi. 
10:36
3 Aralık 2020

CoinShares yöneticisi ve eski JP Morgan emtia yatırımcısı Danny Masters CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin yatırımları ile ilgili açıklamalar yaptı. Masters’a göre şu anda Bitcoin yatırımı yapmamak, Bitcoin yatırımı yapmaktan daha riskli olabilir.

Bitcoin Yatırımlarının Önemi

Power Lunch’ta yapılan röportajda, dijital varlık yönetimi firmasının yöneticisi, geçmişte kurumlarda çalışan varlık yöneticilerinin Bitcoin’e para yatırmasının riskli görüldüğüne değindi. Ancak bir portföy yöneticisi olarak Masters, bu durumun hızla tersini döndüğünü iddia ediyor.

Masters’ın açıklamalarına göre yakın zamanda portföyünde Bitcoin bulunduranlar değil, portföyünde Bitcoin (BTC) bulundurmayanlar risk altında olacak. Yani Bitcoin bulundurmamak bir kariyer riski oluşturacak ve masters bunun çarpıcı bir gerçek olduğunu ifade ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CNBC sunucusu Kelly Evans ise Masters’ın açıklamasını, “Eğer Bitcoin yatırımınız varsa kovulmazsınız ama Bitcoin yatırımınız yoksa kovulacaksınız.” sözleri ile özetledi.

Volatilite Azaldı

Bunlara ek olarak Masters, Bitcoin‘in son derece volatil bir varlık olarak algılanma durumunun da değiştiğini ifade ediyor. Yöneticiye göre diğer varlık sınıflarının volatilitesi de son zamanlarda arttı ve bu sebeple Bitcoin’in volatilitesine olan bakış açısı da son zamanlarda değişti.

Ayrıca volatilite konusunda bakış açısının değişmesi ile Bitcoin’in maruz kaldığı olumsuz söylemler de değişmeye başladı. Masters’a göre artık kurumların Bitcoin’e yatırım yapıp yapmayacağı ya da ana akımın Bitcoin’i benimseyip benimsemeyeceği konuşulmuyor. Bunların ne zaman gerçekleşeceği ve yatırımların hangi miktarlarda olacağı konuşuluyor.

Square, Microstrategy ve Paypal gibi şirketlerin Bitcoin yatırımları sayesinde daha fazla kazanç sağladığını ifade eden Masters, şu anda bu uygunun heyecan verici olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Çok Güçlü

Masters Ekim ayında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in çok güçlü olduğunu ve giderek daha dirençli hale geldiğini dile getirmişti. BitMEX olayı ile ilgili yaptığı açıklamada Masters, Mt Gox, Çin yasağı, Bitfinex hack’i ve Trump’ın yorumları sırasında da Bitcoin ile ilgilendiğini ve BitMEX olayına BTC fiyatının tepki vermemesinin önemli olduğunu ifade etti.

Normal şartlarda Bitcoin’in BitMEX olayı karşısında en az yüzde 10’luk bir düşüş sergilemesi bekleniyordu. Ama Bitcoin güçlü hale geldiği için bu olaydan etkilenmedi ve beklenen düşüşler görülmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar