reklamı kapat

DeFi Baharı Bitti: Rekor Kıran Kripto Para Sert Çakıldı

Rekor üstüne rekor kıran COMP, düşüş trendine mi girdi?
17:57
30 Haziran 2020

Merkeziyetsiz finans uygulamaları son ayların en çok konuşulan konularından birisi oldu ve bunun bir sebebi de Compound’ın COMP token’ı gibi birçok kripto paranın inanılmaz yükselişler elde etmesi olarak biliniyor. COMP, henüz iki haftadır piyasaya sürülen bir token olsa da elde ettiği ivme ile top 20 kripto para birimi arasına girmeyi neredeyse başaracaktı ve 380 dolarlık birim fiyata kadar yükseldi.

COMP %40 Düşüş Yaşadı

Rekor bir yükseliş elde eden COMP ve ilginin tavan yaptığı DeFi uygulamaları, bu çalkantılı dönemden sonra ise yavaş yavaş etkilerini kaybetmeye başladılar. COMP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 233 dolardan işlem görüyor ve en büyük 23. kripto para birimi konumunda. Kısa süre önce piyasaya sürülen bir kripto paraya göre hala iyi pozisyonda olan COMP’un kısa süre içerisinde %40 değer kaybetmesi ise endişe verici.

15 Haziran tarihinde alım satımı açılan COMP’un Coinbase kripto para borsasında listelenmesi aslında bu furyayı başlatan temel unsur oldu. DeFi sektörünün sunduğu avantajlara ek olarak Coinbase’in yükseliş etkisini de arkasına alan COMP, kısa sürede 1 milyar dolar değerinde kilitli kripto para seviyesine ulaştı.

Buna rağmen Compound’ın kendi ekibi bile COMP token’ının 200 dolarlık birim fiyat seviyesinden bile “gereğinden fazla değerli” olduğunu düşünmekte. Bu da yakın zamanda 1 milyar dolar değerinde kilitli kripto paraya ulaşılan COMP ekosisteminde yakında %40 ve benzeri birçok düşüş görebileceğimiz anlamına geliyor. Bu esnada diğer DeFi uygulamalarının artıp artmayacağı ise DeFi furyasının bitip bitmediğini gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.