X


Crypto.com Ledger İle Ortaklık Kurdu

Crypto.com lider donanım cüzdanı üreticisi Ledger ile ortaklık kurdu.
18:00
20 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın müşterileri artık kripto paralarla ürün satın alabilecek. Crypto.com çarşamba günü yaptığı açıklamada Paris merkezli donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın Crypto.com Pay’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini duyurdu.

Her iki şirket de çarşamba günü mutabakat zaptını imzaladı. Anlaşma kapsamında Crypto.com Pay, Ledger’ın internet sitesine entegre edilecek ve yakın zamanda kullanıma sunulacak. Böylece yakın gelecekte Ledger’ın ürün mağazasında birçok farklı kripto para birimiyle sorunsuz ve güvenli ödeme yapmak mümkün olacak. Satın alım işlemleri ayrıca Crypto.com’un Cüzdan ve Kart uygulamasındaki “Öde” butonu aracılığıyla da yapılabilir. Bu aşamadan sonra müşterilerin Ledger’ın ürün mağazasına gidip buradaki QR kodu telefonuna okutması ve satın alma işleminde kullanacağı kripto para birimini seçmesi gerekiyor.

Ayrıca Ledger, Crypto.com’un sektöre liderlik etme çabalarını da destekledikleri belirtti. Lider donanım cüzdanı üreticisine göre kripto paralarla ödeme seçeceğinin eklenmesi müşterilerinin uzun zamandır beklediği bir şeydi. Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek insanların her an ücretsiz bir şekilde kripto paralarla işlem gerçekleştirmeye duyduğu ihtiyaçtan yola çıkarak crypto.com ağını geliştirdiklerini açıkladı. Kris Marszalek şunları kaydetti:

Crpto.com ağını geliştirmeye devam ederken sektörün önde gelen şirketlerinden Ledger ile ortaklık kurduğumuz için çok şanslıyız.

Bu anlaşmayla birlikte bir donanım cüzdanı üreticisi olan Ledger aslında biraz geç kaldığı bir adımı atmış oldu. Çünkü kripto para donanım cüzdanı satın almak isteyen bir müşterinin kripto paralarla ödeme yapmayı istemesi kadar doğal bir şey olamaz. Ayrıca daha öncesinde Monaco olarak da bilinen Crypto.com geçtiğimiz günlerde Visa anlaşmalı kartlarının Asya kıtasından sonra ABD’de de dağıtıma sunulacağını duyurmuştu.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar