reklamı kapat

Craig Wright’ın Avukatından Şok İddia: Mt. Gox’dan Çalınan BTC’ler Kimde?

Sahte Satoshi Nakamoto Craig Wright, ilginç bir Bitcoin iddiası ile yine gündemde.
13:40
13 Haziran 2020

Sektörün en büyük kripto para borsalarından birisi iken yaşadığı saldırı sonucunda on binlerce Bitcoin çaldıran Mt. Gox, ilginç bir şekilde Craig Wright ile bağlantılı çıktı. Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright’ın avukatı, mahkemeye gönderdiği yeni beyanında Mt. Gox’dan çalınan 80.000 Bitcoin’in, Craig Wright’ın cüzdanına gönderildiğini  ve Wright’ın onu kontrol ettiğini ifade etti.

Mt. Gox’dan Çalınan Bitcoin’ler Craig Wright’ın Mı?

Wright’ın avukatı, ilgili cüzdana ait özel anahtarların 5 Şubat tarihindeki bir hacklenme sonucunda müvekkilinin bilgisayarından çalındığını belirtti. Eski Mt. Gox CEO’su Mark Karpeles ise konu hakkında bir tweet yayınlayarak, bu saldırıdan doğan zararların ve mağduriyetin yasal sorumluluğunu resmen kabul etmiş olduğunu ifade etti.

Wright ise olayların büyümesinden sonra yayınladığı bir Slack mesajında, 80.000 Bitcoin’in çalıntı olmadığını ve bu miktarın asıl sahibi olduğunu iddia etti. Mt. Gox olayı kripto para sektörünün en gizemli olaylarından birisi ve hala kimse hackerların kim olduğunu veya bunun borsanın işi olup olmadığını bilmiyor.

Satoshi olduğunu iddia eden ancak bunu hiçbir zaman tam anlamıyla kanıtlayamayan Craig Wright, bu iddiasıyla aslında çok ama çok büyük bir hata yapmış olabilir.

Mark Karpeles’in yukarıdaki tweet’i eğer yasal mercilerin dikkatini çekerse Bitcoin‘in mucidi olduğunu iddia eden Sahte Satoshi‘nin başı derde girebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.