X


Coindesk “DCG” Tarafından Satın Alındı

11:21
14 Ocak 2016

Bitcoin, blockchain ve kripto para sisteminde haber ve araştırmada dünyada lider konumda olan CoinDesk,  Digital Currency Group (DCG) tarafından satın alındı.

Eko sistemin önde gelen isimlerinden biri olan Barry Silbert’in yöneticiliğini yaptığı DCG, kripto para ve blockchain sistemleriyle ilgili çalışmalar yürüten bir girişim. Silbert, hali hazırda Coindesk’in ilk yatırımcı ve destekçilerinden biri olarak gösteriliyor.

2015 yılında kurulan DCG, aralarında MasterCard, Bain Capital Ventures ve Canadian Imperial Bank of Commerce gibi kurumların da bulunduğu 11 üyeye sahip ve bu zamana kadar 17 ülkede 50’nin üzerinde girişim şirketine yatırım gerçekleştirdi. DCG son olarak P2P sevis sağlayıcısı Purse’ye 1 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Bu satın alma ile birlikte CoinDesk‘in yazar ve teknik ekibi Digital Currency Group çatısı altında ortaklaşa çalışarak daha güçlü bir Coindesk yaratmayı hedefliyorlar. Değerlemenin ne kadar olduğu konusunda herhangi bir bilgi bulunmasa da kripto para eko sisteminde bir haber sitesinin bu çapta yatırımcılar tarafında yatırım yapmaya değer bulunması aynı sektörde bulunan bizleri de çok sevindirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar