X


Bitcoin/Para Transfer Servisi ABRA 14 Milyon Dolar Yatırım Topladı

16:26
13 Ocak 2016

Bitcoin tabanlı para transfer servisi ABRA 12 milyon dolarlık yatırım aldı. Arbor Ventures, RRE Ventures, ve First Round Capital tarafından yapılan fonlamayla birlikte ABRA’ya yapılan toplam yatırım miktarı 14 milyon dolara ulaştı.

ABRA bir mobil uygulama üzerinden çalışıyor ve uluslararası para transferlerini kolaylaştırıyor. Kullanıcılar uygulamayla yurt dışında yaşayan başka bir kullanıcıya kolay ve ucuz yoldan para gönderebilir.

Her ülkede bulunan ABRA veznesinden yerel para birimleri ile işlem yapılabilir ve bu vezne aracılığıyla transferler gerçekleştirilebilir. ABRA veznesi aslıda sisteme kayıt olmuş güvenilir kişiler ve bu kişiler aracılık yaparak Bitcoin’e yabancı olan ve sistemi kullanmayı bilmeyen kullanıcılara yardım ediyor.

Böylece taraflar Bitcoin sistemini bilmese bile ucuz ve kolay bir şekilde transferler tamamlanmış oluyor. ABRA vezneleri ise bu yardımları karşılığında her işlemden %1 oranında ücret alıyor. Bu kişilerin ne kadar güvenilir olacağı ise tartışmaya açık bir konu; fakat yine de 14 milyon dolar gibi büyük yatırım alan bir sistemde bu tarz açıklar çok göze batmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar