reklamı kapat

Coinbase’e 10 Ayda 5 Milyon Yeni Kullanıcı Kayıt Oldu

Coinbase kullanıcı sayısı artışının boğalarla ilgisi olabilir mi?
17:00
23 Temmuz 2019

Açıklanan son raporlara göre San Francisco merkezli kripto para birimi borsası Coinbase’e, son 10 ayda 5 milyon yeni kullanıcı kayıt oldu.

Coinbase’in Adımları

Coinbase’in kamuoyuna sunduğu rapora göre, 2018’in Eylül ayı sonunda borsanın 25 milyon kayıtlı müşteri vardı. Bu rakam 2019 yılında Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle gözle görülür bir artış yaşadı. Temmuz 2019 itibariyle borsanın kullanıcı sayısının 30 milyona ulaştığı görüldü.

Bitcoinist’in haberine göre aynı on aylık dönem içinde borsa farklı önemli gelişmelere de imza attı. Örneğin Mayıs 2019’da 100 ülkede hizmet vermeye başladığını açıklayan Coinbase’in 2018’de hizmet verdiği ülke sayısı 32’ydi… Bununla beraber borsa bu dönem içinde daha fazla altcoin listeledi ve daha fazla toplulukla ortaklık kurdu. Ayrıca Coinbase, hizmet vermeye başladığı ülkelerdeki düzenleyicilerle de uzlaşma yolunda ilerliyor ve yasal gereklilikleri yerine getirmeye özen gösteriyor.

Boğalar ve Coinbase

Tarihsel olarak, Coinbase’deki kayıtların artış sayısı ile piyasadaki boğa sayısının artması bir paralellik sergiliyor. İstatistikler, aşağı yönlü hareketlerdense fiyat artışlarında daha fazla kullanıcının Coinbase’e kayıt yaptırdığını gösteriyor. Örneğin, Kasım 2017 ile Mart 2018 arasında borsaya 7.3 milyon kullanıcı katıldı. Bu dönem, Bitcoin fiyatının 8.795 dolardan 19.891 dolara yükseldiği ve sonrasında 5.873 dolara düşerek bir altcoin rallisinin başladığı zamana denk geliyor.

Son dönemde yaşanan kullanıcı sayısı artışına bakıldığında da Bitcoin fiyatının 3.651 dolar seviyesinden 14.000 dolar seviyesine yükseldiği döneme denk geldiği görülüyor. Dolayısıyla bu durum fiyat arttıkça daha fazla kişinin kripto paralarla ilgilenmeye başladığını gösteriyor.

Bu güzel büyümenin ve pozitif adımların yanında Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda şirketi beş yıl sonra nerede görmek istediğini açıklamıştı. Armstrong, firmanın bundan beş yıl sonra yatırımla daha az, benimsenme konusuyla daha fazla ilgili olacağını düşündüğünü dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun