X


Coinbase’den Kullanıcılara 106 Milyon Dolarlık Stellar (XLM) Ödülü

Coinbase borsası, Stellar protokolünü çalışmak isteyen kullanıcılara ödül olarak 106 milyon dolarlık Stellar (XLM) vermeye hazırlanıyor.
17:10
27 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Stellar protokolünü çalışmaya istekli kullanıcılara ödül olarak 1 milyar Stellar Lumens (XLM) dağıtacağını açıkladı. Bu miktar yaklaşık 106 milyon dolara tekabül ediyor.

Coinbase Earn

Cointelegraph’ın haberine göre bu hamle, borsanın kripto paralara odaklı eğitim programı Coinbase Earn kapsamında yapıldı. Coinbase’den yapılan açıklamada programın bu kısmının “şu ana kadarki en büyük” kısım olduğu belirtildi. ABD’li kullanıcılar Stellar protokolünü çalışmak suretiyle programı kullanarak 50 dolara kadar kazanç sağlayabilir.

Coinbase Earn’ün web sitesine göre Stellar partnerliğinde geliştirilen program, her biri 3 dakikalık 5 eğitim videosundan oluşuyor. Videoları izleyip quiz setini tamamlayan kullanıcılar ödül olarak XLM token’ları kazanacak.

Stellar Kampanyaları

Borsa ABD’li kullanıcılarına programa katılması için ilk davatiyeleri gönderdi. ABD dışında yaşayan kullanıcıların bekleme listesine kaydolması gerekiyor.

Bu ayın başlarında Coinbase XLM’yi ana platformuna eklemişti. Stellar Birleşik Krallık ve New York hariç tüm yerlerde borsa kullanıcılarının işlemlerine açılmıştı. Bu haberin etkisiyle Stellar ciddi fiyat artışı yaşadı.

Öte yandan bu, şu ana kadarki en büyük 2. XLM kampanyası olacak. CoinTürk okurlarına aktardığımız üzere kripto para cüzdanı Blockchain.com XLM’yi eklemiş ve 125 milyon dolarlık bir XLM airdrop kampanyası başlatmıştı. Konuyla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz. Blockchain.com bunu “kripto tarihindeki en büyük airdrop kampanyası” olarak tanımlamıştı.

Son olarak haberimizin hazırlandığı sırada Stellar %7 artışla 0,106 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar