X


Coinbase’den Kripto Para Sektöründe Devrim Yaratacak Apple Pay ve Google Pay Adımı!

Coinbase Card için yeni müjde!
19:05
1 Haziran 2021

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kripto para sektöründe devrim olarak görülebilecek bir işe imza attı.

Coinbase Artık Google Play ve Apple Play Desteği Sunuyor

Coinbase tarafından yayınlanan blog gönderisine göre, borsanın kendi banka kartı Coinbase Card artık direkt olarak Apple Pay ve Google Pay üzerinde kullanılabilecek. Coinbase buna ek olarak mevcut haftadan itibaren bekleme listesinde olan bazı kullanıcıları seçmeye başlayacaklarını ve kartı kullanma imkanı vereceklerini belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Coinbase’in banka kartı ilk olarak Birleşik Krallık ve Avrupa merkezli kullanıcılara sunulmuştu. Geçtiğimiz ekim ayında piyasaya sürülen kart, daha sonra ise ABD’deki kullanıcıların hizmetine sunuldu. Kullanıcılar bu kartı kullanarak harcamalarından sonra kripto para ödülleri kazanabilmekte. Bu ödüllere ise harcamanın %1’i kadar Bitcoin ve %4’ü kadar XLM dahil.

Kripto Paraların Ana Akım Kabulünde Etkili Olacak

Coinbase’in attığı bu adım aslında dünya çapında 1 milyardan fazla Apple cihaz kullanıcısını ilgilendiriyor. Kullanıcılar artık direkt olarak Coinbase Card ile Apple Play ve Google Play üzerinden harcama yapabilecek. Visa ile ortaklığı bulunan ve lisansa sahip olan Coinbae’in bu adımı ile kartın kullanımını rekor seviyelere çıkartması bekleniyor.

Coinbase’in verdiği müjdenin en önemli etkisi ise kripto paraların ana akım kabulü konusunda olacaktır. Coinbase’in bireysel yatırımcılara odaklanan tutumu, çok daha fazla kişinin kripto para kullanmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar