reklamı kapat

Coinbase Yeni Bir Kripto Para Birimini Daha Ücretsiz Dağıtmaya Başladı!

Coinbase Earn, stablecoin Dai'yi ücretsiz dağıtacak.
09:00
11 Haziran 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase, 10 Haziran tarihinde yaptığı bir duyuru ile MakerDao‘nun stablecoin’i olan Dai‘yi kendi eğitsel platformu Coinbase Earn bünyesinde dağıtacağını açıkladı.

Dai, Coinbase’ye Girdi!

İlgili gönderide verilen bilgilere göre Dai, Coinbase Earn platformuna girmeyi başaran ilk stablecoin oldu. Kullanıcılar Coinbase Earn platformuna girip çeşitli eğitici videoları izleyerek ve daha sonra bunlarla ilgili kolay soruları yanıtlayarak token hakkında ek bilgi öğrenecek ve sarf ettikleri çaba için ödüllendirilecekler.

Ethereum tabanlı stablecoin Dai, diğer stablecoin’lerden biraz daha farklı ve direkt olarak kardeş token’i Maker (MKR) tarafından desteklenmekte ve 1 dolarlık birim fiyatı korumayı hedeflemekte. Coinbase, stablecoin Dai’yi borsaya ekleme kararını ilk olarak 23 Mayıs tarihinde vermişti. Kripto para borsası o tarihlerde yaptığı açıklamada bunun New York dışındaki birçok yetki bölgesinde kullanıma sunulacağını belirtmişti.

Dai özellikle 2019 yılı boyunca hedeflediği 1 dolarlık sabit fiyatın çok gerisinde kalmış ve bu durum coin’in arkasındaki ekibin tekrar oylamaya gitmesine ve yenilikler yapmasına yol açmıştı.

Coinbase Earn Ücretsiz Token Dağıtmayı Sürdürüyor

Coinbase Earn aslında Dai’den önce çok fazla kripto para birimini de platform dahilinde ücretsiz dağıtmaya başlamıştı. Platform geçtiğimiz 2 Haziran tarihinde eğitime katılan kişilere EOS dağıtılacağını açıklamıştı ve Dai bir ayda karar alınan ikinci kripto para birimi oldu. EOS ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.