reklamı kapat

CNBC Analisti Bitcoin Yükselişi Bekliyor!

Big Chad, Bitcoin'in (BTC) görünümünü yorumladı.
11:00
8 Ekim 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 7.900 dolar seviyelerinden bir anda 8.200 dolara kadar yükseldi ve yükseliş bu yazının kaleme alındığı an itibariyle devam etmekte.

24 Eylül tarihinde yaşanan 1.700 dolarlık sert düşüş piyasada panik yaratsa da, Bitcoin yeniden toparlanma sinyalleri vermeye başladı. Kripto para analisti Big Chad, 6 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada BTC’nin haftalık mumu olumlu kapatmak üzere olduğunu ifade etmişti.

Analist açıklamasının devamında özellikle Bollinger Bandı indikatörüne dikkat çekerek, Bitcoin’in fiyatının nispeten olması gerekenden daha düşük olduğunu vurguladı.

”Bu noktada 2018 yılının Temmuz ayı ve 2019 yılının Mayıs ayından kalma önemli destek noktaları bulunuyor ve bu yüzden kısa vadede bir sıçrama göreceğimizi sanmıyorum.”

Big Chad buna ek olarak büyük çerçeveden bakıldığında kripto para piyasasının iyi bir performans sergilemekte olduğunu da paylaştı.

”Kripto para piyasası genel olarak teknoloji açısından büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Kripto para borsalarının hem bireysel hem de kurumsal yatırımcı açısından büyüdüğünü görebiliyoruz. Ben uzun vadede oldukça umutluyum.”

Altcoin’ler Unutuldu, Bitcoin Yükselir Mi?

Bunun yanı sıra altcoin sezonu için ise bir süre daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor. Yeni açıklanan verilerde altcoin sezonu ifadesinin sosyal medya üzerinde tüm zamanların en düşük seviyesine gerilediği görülmekte. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.  Bu da teknik olarak yakında altcoin’ler yerine Bitcoin odaklı bir yükseliş görebileceğimiz anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun