reklamı kapat

Çin’i Doğal Afet Vurdu – Bitcoin Madencileri İşlemleri Askıya Aldı !

Çin'i vuran sağanak yağış, Bitcoin (BTC) madencilerinin işlemleri askıya almasına yol açtı.
16:00
21 Ağustos 2019

Çin’in Siçuan olarak bilinen ve ciddi bir miktarda Bitcoin (BTC) madencisine  ev sahipliği yapan bölgesi bitmek bilmeyen sağanak yağışlar sonrası çamur ve toprak kaymalarının etkisinde kaldı. Bu durum ilk bakışta kripto paralar veya Bitcoin ile alakasız gözükse de, Bitcoin ağındaki hash rate’in çoğunluğunu bu bölgedeki madencilerin oluşturduğu göz önüne alınırsa bugün yaşanan fiyat düşüşünün bile direkt olarak bununla bir ilişkisi olabilir.

Doğal Afet Bitcoin Madencilerini Vurdu

Pazartesi gününden beri Siçuan’ın dağlık bölgesini esir alan yağmurlar, şimdiden toprak kaymalarının bölgedeki 17 ilçeyi etkisi altına almasına yol açtı. 17 bölgenin içerisinde en çok zarar gören yerin ise Wenchuan olduğu aktarılıyor. China Daily’nin aktardığı haber göre toprak kaymasının yanı sıra çamur kaymaları da başladı ve bu durum yerel elektrik şebekesini adeta çökertti. Yaşanan afet sonrasında en az yedi kişinin de hayatını kaybettiği bilinmekte.

Doğal olarak Wenchuan bölgesindeki bazı madencilik tesisleri de kullanılamaz hale gelirken, birçok Bitcoin madencilik cihazının çamurla kaplandığı haberleri ve görüntüleri de paylaşılmakta.

Poolin isimli Bitcoin madencilik işletmesi konu hakkında yaptığı açıklamada rezervlerdeki aşırı us miktarının yerel hidroelektrik tesislerini de kötü etkilediğini ve bunun bölgedeki birçok tesisin elektrik üretmeyi durdurmasına yol açtığını vurguladı.
Bitcoin bugün içerisinde dakikalar içerisinde 700 dolarlık değer kaybı yaşadı ve madencilerin cihaz kapatmasının bununla bir ilgisi olması muhtemel. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun