Çin 39 Kripto Para Borsasının Gözüne Kestirdi!

Özet

  • Çin 39 kripto para borsasının yasağı ihlal ettiğini tespit etti.
13:00
22 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde kripto para sektöründe en çok konuşulan ülkelerden birisi olan Çin, kesinlikle geçtiğimiz haftalarda Başkan Xi Jinping tarafından yapılan blockchain açıklamalarının yanlış anlaşılmaması için elinden geleni yapmakta.

Blockchain’e olan ilgisinin kripto para birimlerine yönelik olmadığını daha önce vurgulayan Çin yönetimi, şimdi de bu FOMO’dan yararlanmak isteyen kripto para borsalarını hedef belirledi. Çin’in teknoloji merkezi Shenzhen tarafından 22 Kasım tarihinde yapılan açıklamada, Çin içerisinde aktif olan kripto para birimi alım satım yasağını ihlal eden 39 kripto para platformu tespit edildiği belirtildi.

Çin’den Nasıl Bir Ceza Gelecek?

İlgili kripto para borsalarının belirlenmesinde Çin Merkez Bankası, Çin Halk Bankası ve çeşitli bakanlıkların katılımının da olduğu belirtilmekte. 39 kripto para borsasının isimleri ve nasıl cezalar alınacağı belirtilmezken, Sanyan isimli haber kaynağı bunun kripto para sektörünün likiditesine ciddi bir darbe vurabileceğine değinmekte.

Dün yaşanan sert Bitcoin düşüşünün arkasında da Çin tarafından belirlenen 39 kripto para borsası haberinin olduğu tahmin edilmekte. Kripto para sektörünün kalbi olarak bilinen Çin’in, alım satım yasağını ihlal eden borsaları kapatması veya mal varlıklarına el koyması kesinlikle sektörü ciddi anlamda sarsıp BTC’ye rekor bir düşüş getirebilir.

Buna ek olarak yine aynı gün içerisinde Bithumb ve Binance kripto para borsalarının Şanghay ofislerinin basıldığı bilgisi de basınla paylaşılmış ancak bu haber borsalar tarafından yalanlanmıştı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI