X


Chiliz (CHZ) Yatırım Beklentileri: Popüler Kripto Para Yükselişe Hazır Görünüyor!

Popüler kripto para Chiliz ile ilgili uzman yorumları.
15:40
17 Eylül 2021

Popüler kripto para birimi Chiliz (CHZ), %50 fibo geri çekilme seviyesinde yukarı sıçramaya hazırlanıyor. Uzman analistler, Chiliz’in yukarı yönlü atılımdan önce 0.32 dolar seviyelerinde düzeltme yapmasını bekliyor. Bununla birlikte 0.31 dolarlık desteğin kaybedilmesi durumunda işler değişiyor.

Gündem Olan Chiliz, Performansını Fiyatına Yansıtmak İstiyor

Son günlerin en yoğun gündemine sahip olan platformu Chiliz, küresel alanda adımlarına devam ediyor. Fan token’lar ile inanılmaz bir ivme yakalayan Chiliz ekosistemi, CHZ Coin’e henüz yansımadı. Chiliz (CHZ) fiyatı yükseliş trendi ararken Bitcoin’in dakikalar içerisinde 9.000 doları sildiği sırada 0.30 doların altına sarkmıştı. Ancak hızlı toparlanma ile iyileşme sürecinde fazla vakit harcamayan Chiliz tekrar 0.34 seviyelerine hatta 0.40 dolara kadar tırmandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uzman görüşleri, CHZ’nin yükseliş trendine girmeden önce bir düşüşe işaret ediyor. Chiliz, 0.30 dolar bölgesinde konsolidasyon aşamasında sıkıştı. Chiliz boğaları, 14 Eylül’de 0.336 dolarlık %50 fibo seviyesinde tutunamadı.

Bu başarısız girişimden sonra CHZ 15 Eylül’de bu direnç seviyesinin üzerine tırmandı ve şu anda bu destek bariyerini yeniden test ediyor. Bunun yanı sıra %62 fibo düzeltme seviyesi 0.329 dolardan ya da %70 fibo seviyesi 0.323 dolara çekilmenin ardından bir boğa koşusu bekleniyor. Beklenen fiyat hareketi, piyasa yapıcıların siparişlerini doldurmasına izin verirken CHZ’nin artış için hazır olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, ortaya çıkan yükseliş trendinde muhtemelen Chiliz fiyatı 0.367 dolara hızlı bir artış izleyebilir.

Yükseliş Eğiliminin Geçersiz Kılınma Durumu

Öte yandan Chiliz fiyatı 0.323 dolar seviyesinin altına bir harekete imza atarsa yükseliş senaryosu geçersiz kılınabilir. Bu seviyenin altına sarkan fiyatta alıcıların zayıflığı baş gösterirken artan satış baskısı görülebilir. Böyle bir senaryoda CHZ 0.318 doların altına sarkabilir. Chiliz fiyatı düşüş trendinin onaylanması ile 0.314 dolar ila 0.305 dolar arasındaki fiyat bandını test edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar