X

Michael Saylor, Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu! “Bitcoin İçin Yararlı Olabilir”

MicroStrategy CEO'su Bloomberg'e verdiği ropörtajda kripto düzenlemelerinin Bitcoin'e etkisinden bahsetti.
18:40
17 Eylül 2021
Michael Saylor, Kripto Düzenlemeleri Hakkında Konuştu! "Bitcoin İçin Yararlı Olabilir"

MicroStrategy‘nin CEO’su, kripto para birimi endüstrisinde uygun düzenleyici kuralların uygulanmasının lider kripto para birimi Bitcoin için oldukça faydalı olacağını söyledi. Kurumlar için “yatırım yapılabilir tek varlık” olduğunu söyleyerek, Bitcoin’i yeniden övdü.

Netlik BTC İçin İyi Olabilir

Amerikalı milyarder Michael Saylor, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda düzenleyici denetim ve Bitcoin‘in avantajları gibi güncel konular hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Saylor’a göre alandaki düzenlemeler ve netlik, tüm piyasa üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Ayrıca bu düzenlemelerle birlikte Bitcoin’in oynaklığını azaltabilir ve genel halk arasındaki popülaritesini arttırılabilir. Dolayısıyla kripto para birimine yönelik kurumsal kabul de kısa bir süre sonra hızlanacaktır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Michael Saylor, Bloomber’e verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi;

“Açıklığa ihtiyaç var. Sektördeki kripto düzenlemeleri ve netlik, Bitcoin alanındaki oynaklığı azaltacak ve halkın Bitcoin’e olan güvenini artıracaktır.”

BTC‘nin en büyük savunucularından biri olarak bilinen Michael Saylor, lider kripto para birimine olan desteğini bir kez daha gösterdi. Birincil dijital varlığın “önümüzdeki 30 yıl boyunca tutulacak emtia değer deposu” olduğunu söyledi. Saylor ayrıca “Solana ve Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinde çok para olabilir, ancak bunlarla uğraşırken “çok fazla riskin de var olduğunu unutmamak gerek” dedi.

Açıklamalarının devamında Saylor, MicroStrategy’nin sadece Bitcoin’e yatırım yaptığını hatırlattı. Aslında, iş zekası şirketi yakın zamanda başka bir büyük miktarda Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi. MicroStrategy, güncel fiyata göre yaklaşık 240 milyon dolar değerinde olan son satın alımla birlikte toplam Bitcoin varlıkları 114.000’in üzerine çıktı.

El Salvador’daki Protestolar

Michael Saylor ayrıca, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul ettikten sonra El Salvador‘da çıkan isyanlar hakkında da açıklamalarda bulundu. Mevzuat 7 Eylül’de resmen yürürlüğe girerken, yerel halkın bir kısmı Bitcoin’in resmi para birimi olmasını pek desteklemedi.

Öyle ki yakın tarihli bir araştırmaya göre, El Salvadorluların %70’i hükümetin kararından memnun değil.

Sorunun özünün, “on yılın en yıkıcı teknolojisi” olan birincil dijital varlık olduğunu açıkladı. Hal böyle olunca herkesin bu konuda bir fikri vardır ve kıvılcımlar kaçınılmazdır.

CEO, Latin Amerika ülkesindeki “büyük haberlerin” protestolar değil, yaklaşık 500.000 sakinin BTC cüzdanını (Chivo) indirmesi ve 30 dolar değerinde Bitcoin alması olduğuna dikkat çekti. Ayrıca yaşanan bu olayları “olağanüstü” ve “dünyayı sarsan ” olarak nitelendirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar