X


Solana (SOL) Düşerken, Avalanche’dan (AVAX) ATH Geldi!

Bitcoin fiyatı, 48.000 dolar civarlarında yatay seyrederken, Solana başta olmak üzere bir çok altcoin değer kaybı yaşadı.
14:45
17 Eylül 2021

Bitcoin, 7 Eylül’den beri yaşadığı volatil düşüşün sonunda, yeniden toparlanmaya başlayarak 48.000 dolar fiyat seviyelerinde kendine yer buldu. Avax haricinde, Solana (SOL) da dahil çoğu altcoin düşüşte.

BTC, 48.000 Dolar Seviyelerinde Seyrediyor

Şu son birkaç gün, Pazartesi günü yüksek derecede volatil fiyat hareketleri yapan Bitcoin için iyi gidiyordu. BTC, 43.300 dolar seviyelerine düştükten sonra, alıcılar piyasa üzerindeki kontrolü yeniden ele geçirdi ve Bitcoin fiyatını kademeli olarak yukarıya taşıdı. Bu yükseliş, Bitcoin’in kısa bir süre önce yaşadığı kayıpları telafi etti ve lider kripto paraya 48.000 dolar seviyelerini geri kazandırdı.

Bu fiyat seviyesi, BTC‘nin bir günde 10.000 dolar civarı düştüğü ve fiyatın hafta boyu aşağı yönlü ilerlediği çöküşten beri, ulaştığı en yüksek seviyeydi. Bu yükselişin ardından yaklaşık 1.000 dolarlık bir düzeltme yaparak 47.000 dolar seviyelerine kısa süreli gerilese de, yazının yazıldığı an itibariyle BTC, 900 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve %42’lik bir piyasa hakimiyeti ile 47.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SOL %10 Düşerken, Avax’tan Yeni ATH Geldi

Altcoinlerin performansı, son 24 saatte Bitcoin’in performansı ile hemen hemen aynı . Dün, 3.650 dolar seviyelerine yükselen Ethereum (ETH), %2’den fazla düşerek 3.500 doların aşağısında işlem görmeye başladı.

Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) da benzer oranda düştü. CoinGecko verilerine göre, an itibariyle Cardano 2,37′ dolardan, BNB 410 dolardan, XRP 1,06 dolardan ve LUNA ise 34,65 dolardan işlem görüyor.

Chainlik (LINK) ve Uniswap (UNI) grafikleri de kırmızıya dönmüş durumda. Ancak en sert düşüşü, %10’dan fazla düşerek, 136 dolar seviyelerinden işlem gören Solana gerçekleştirdi.

Bunun yanı sıra Avalanche (AVAX) birkaç saat önce, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine (ATH) ulaştı. Polkadot (DOT) ve Dogecoin (DOGE) de kısmi kazançlar elde etti.

Alt ve orta büyüklükteki altcoinlerden Shiba Inu ve Audius da, sırasıyla %32 ve %25 artışla en çok yükselenlerin başında geliyor.

Öte yandan, ICON (-11%), Perpetual Protocol (-11%), Synthetix (-9%) ve Revain (-9%) büyük düşüşler kaydetti. Bu nedenle, kripto para piyasasının toplam piyasa değeri biraz geri çekildi. Ancak hala 2 trilyon doların üzerinde.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar