X


Chiliz (CHZ), Dogecoin (DOGE) ve BitTorrent (BTT) Teknik Analizi

CHZ, BTT ve DOGE teknik analizi.
22:53
3 Haziran 2021

Kripto para piyasası özellikle bugün Bitcoin’in (BTC) yükselişi ve 40.000 doları zorlaması ile hareketlendi. Ethereum (ETH) fiyatı 3.000 dolar seviyesini test edip başarısız olsa da önemli dirençleri kırmayı başaran birçok altcoin oldu.

Dogecoin Yeniden Revaçta

Bugün ciddi bir hareketlilik yaşayan kripto paralar arasında ise Dogecoin (DOGE) yer alıyor. DOGE, özellikle Coinbase’in duyurusundan ve Twitter’da yeniden gündem olmasından sonra önemli bir yükseliş kaydetti. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,39 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 7 gün içerisinde %10 yükseliş elde eden DOGE, 24 saat içerisinde ise %5,4 düşüş yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DOGE/USD teknik analizine bakıldığında ise kritik seviyelerin 0,43 dolar, 0,55 dolar ve 0,65 dolar olduğu görülüyor. DOGE için en kritik seviyenin ise 0,55 dolar olduğu biliniyor. DOGE daha önce bu seviyeyi kırdığında Elon Musk etkisiyle de 0,70 doların üzerine çıkmıştı. DOGE’un destek olarak ise 0,30 dolar üzerinde kalması gerekiyor.

BitTorrent İçin Düşüş Sürüyor

Türkiye’de en popüler olan kripto paralardan birisi konumundaki BitTorrent ise tam olarak yerinde sayıyor. Tüm zamanların rekoruna 5 Nisan 2021’de ulaştıktan sonra %70 gerileyen BTT, birçok yatırımcının ciddi zarar etmesine yol açtı. BTT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,004 dolar seviyesinden işlem görüyor.

BTT, daha önce 0,0046 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra kısa süre içerisinde 0,008 dolar seviyesini zorlamıştı. Benzer bir durumun olması için BTT’nin 0,008 dolar seviyesine ulaşmasına yetecek kadar hacim ve piyasanın da genel olarak düzelmesi gerekiyor. BTT/USD paritesi şu an için takoz formasyonuna girmiş gibi gözüküyor ve bu genel olarak iyiye işaret değil.

BTT için kritik destek ise 0,004 dolar olarak ön plana çıkmakta.

CHZ/USD Teknik Analizi

Chiliz ise “ayı piyasasından” en hızlı çıkan kripto paralardan birisi oldu. CHZ fiyatı 30 gün içerisinde %46 düşüş yaşamış gibi gözüküyor olsada aslında bunun %60 seviyesinin üzerinde olduğu ve kısa süre içerisinde azaldığı biliniyor.

CHZ, 0,20 dolar desteğini kaybettikten sonra sert bir düşüş yaşasa da gelen olumlu haberler sayesinde yeniden 0,25 doların üzerine çıktı. CHZ/USD paritesi için 0,31 dolar seviyesi bir hayli kritik ve devamında 0,50 dolar psikolojik direnç/destek olacaktır.

CHZ’nin 0,20 dolar desteğini kaybetmesi ise yeniden 0,12 dolara kadar düşüş getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar