X


Chainlink Teknik Analizi: LINK Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

LINK grafik ve yorumları.
18:48
5 Mayıs 2021

Popüler kripto para birimlerinden biri olan Chainlink (LINK) gün içerisinde 51.17 dolar dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. LINK, kısa vadede bir ralliyi tetikleyebilecek olan önemli direnç seviyesini kırmasının ardından 50 doların üzerine tırmandı. 24 saatlik zaman diliminde %24’lük bir artışla dikkatleri üzerine çekti.

LINK Grafikleri

LINK, 18 nisan tarihinde başladığı yükseliş hareketine ilk olarak 35 dolarlık kritik direnç seviyesini kırarak ivme kazandırdı. Önemli direnç seviyelerin destek alanına çeviren popüler kripto para bugün itibarıyla 51.17 dolar ile yeni bir ATH gördü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Günlük grafik verileri yükseliş ivmesini doğrularken Stokastik RSI artış trendinin devamını işaret ediyor. Bununla birlikte RSI 70 seviyesinde konumlanırken MACD olumlu senaryoyu destekliyor.

Popüler kripto paranın önündeki önemli direnç seviyeleri 53.30 dolar ve 67.80 dolar olarak kaydedildi. Bununla birlikte ünlü bir kripto para yatırımcısı olan Altcoinsherpa, LINK’in 42 dolarlık direnç alanında ikili zirve formasyonu oluşturduğunu aktardı. Bu paylaşımın ardından fiyat bu direnç alanını kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. LINK, haberimizin hazırlandığı sırada 47.36 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

LINK Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi?

Kısa vadeli grafiklere göre uzmanlar yükseliş ivmesinin korunduğunu belirtiyor. Popüler kripto paranın aşırı alım bölgesine ulaşmasına rağmen MACD ve RSI göstergelerinin güçlü bir şekilde kaldıkları ve artış trendinin korunduğu görüldü. Öte yandan olası bir geri çekilme hareketinde Chainlink’in 42.70 dolarlık destek alanına düşmesi öngörülüyor. Bu bölge bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olmakla beraber kırılmayı getiren kritik nokta olarak göze çarpıyor. Deneyimli analistler, LINK fiyatının 42.70 doların üzerinde işlem gördüğü sürece trendinin yükseliş eğilimli olduğunu kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar