X


Chainlink Fiyatı 2020’de Artmasına Rağmen LINK Balinalarının Oranı Neden Azaldı?

LINK balinalarının sayısı neden azaldı?
09:21
1 Ocak 2021

Santiment analitik sağlayıcısı tarafından paylaşılan verilere göre, Aralık 2019’dan beri Chainlink (LINK) balinalarının elinde tuttuğu LINK miktarı yüzde 10 azaldı. Burada asıl merak edilen ise LINK fiyatında artış yaşanırken neden bu azalma yaşandı?

Bireysel Yatırımcılar

Ortaya çıkan son bilgilere göre kripto balinalarının sahip olduğu LINK miktarı, dolaşımdaki toplam kripto paraların yüzde 70,7’sinden yüzde 64,5’e düştü. Analitik veri sağlayıcısı, bunun balinaların satış yapmasından kaynaklanmadığını belirtti. Bunun yerine ekosisteme çok sayıda yeni bireysel yatırımcı katıldı ve doğal olarak bahsi geçen yatırımcılar yeni LINK adresleri oluşturdu.

Böylece bireysel LINK yatırımcıları tarafından satın alınan LINK arzı, yıl boyunca önemli ölçüde artmış oldu.

Bunlara ek olarak başka bir popüler analitik üretici olan Glassnode tarafından paylaşılan Twitter gönderisine göre, borsalara gönderilen LINK miktarı son 24 saatte önemli bir artış gösterdi. Yapılan açıklamalarda bu kısa süreç için yüzde 102,5’lik bir artış yaşandı. Bu metrik değer artık 103.127.608 LINK’i temsil ediyor.

Chainlink Fiyatı

2020 yılında en çok bahsettiğimiz kripto para birimlerinden biri de şüphesiz LINK oldu.  LINK 16 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.32 dolara ulaştı. Bundan sonra kripto para birimi keskin bir düşüş kaydetti ve o zamandan beri tüm zamanların en yüksek seviyesine yeniden yükselemedi ve bir altcoin sezonu henüz gelmediği için konsolide oluyor gibi görünüyor.

Ethereum zincirine dayanan en popüler DeFi platformlarından biri olan LINK, DeFi’deki patlama ile birlikte yıl ortasında büyük bir artış yaşamış ve sonrasında geri çekilmeye başlamıştı. Chainlink ile ilgili daha detaylı bilgilere “Chainlink Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

DeFi ve 2020

2020 yılında kripto para ekosistemine damga vuran konulardan biri de merkezsiz finans yani DeFi oldu. Özellikle yıl ortasında yükselişe geçen birçok DeFi projesi, çok fazla kazanç elde edilmesini sağladı ve hatta bazı projeler %500’ün üzerinde artış yaşadı.

O dönemde adından en çok bahsettiren projeler arasında, yearn.finance (YFI), Unisawp (UNI), Compound (COMP), Sushiswap (SUSHI), Band Protocol (BAND) ve Balancer (BAL) yer aldı.

Çoğu analsite göre 2021 yılında başlayacak bir altcoin sezonu yeniden DeFi token’larının artışa geçmesini sağlayabilir ve yeniden yüksek seviyeler görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar